خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک پارسیان » حجم مبادلات فرابورس بر ۹۰۰ میلیون ورقه بالغ شد

حجم مبادلات فرابورس بر ۹۰۰ میلیون ورقه بالغ شد

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا و به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در نخستین روز معاملاتی دومین ماه پاییز شاهد افزایش حجم و ارزش مبادلات فرابورس ایران بودیم به‌گونه‌ای که سهامداران دادوستد بیش از ۹۰۱ میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر ۲ هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس ایران بودیم که سهم زیادی از حجم این مبادلات به بازار سوم اختصاص داشت.

بدین ترتیب در پی پذیره‌نویسی سهام گروه اقتصادی کرمان خودرو، نزدیک به ۷۳۱ میلیون سهم به ارزش حدود ۷۳۱ میلیارد ریال در بازار سوم مورد دادوستد قرار گرفت.

در همین حال روز جاری، دو درج نماد در فرابورس ایران انجام شد؛ از این رو شرکت‌ راه‌آهن حمل‌ونقل در بازار دوم و شرکت توسعه و عمران شهرستان نائین نیز در فهرست نرخ‌های تابلو «ج» بازار پایه فرابورس ایران درج نماد شد.

شاخص کل فرابورس ایران نیز مبادلات هفته نخست این ماه را با سبزپوشی آغاز کرد و با اهرم مثبت از سوی نماد «زاگرس» حدود ۳ واحد رشد کرد و در پایان مبادلات در ارتفاع ۹۴۶ واحدی ایستاد. 

نماد «زاگرس» علاوه بر این امروز بیشترین افزایش قیمتی را در میان نمادهای فرابورس تا سقف ۵ درصدی به همراه داشت.

در سمت مقابل، نمادهای معاملاتی شرکت‌های نفت پاسارگاد و زرین معدن آسیا بیشترین افت قیمتی را تجربه کردند.

نگاهی به تحرکات سهامداران در بازارهای اول و دوم نشانگر از آن است که در این دو بازار بیش از ۹۸ میلیون سهم به ارزش مبادلاتی افزون بر ۳۴۲ میلیارد ریال دست به دست شده است.

معامله‌گران در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نیز دادوستد بیش از ۶۸ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۱۳۸ میلیارد ریال را رقم زدند.

همچنین نقل‌وانتقال‌های صورت‌گرفته در تابلو اوراق تسهیلات مسکن به مبادله بیش از ۵۸ هزار ورقه تسه به ارزش بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال در این تابلو انجامید.

در نهایت تابلو اوراق با درآمد ثابت میزبان جابه‌جایی بیش از ۸۸۸ هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از ۸۴۳ میلیارد ریال بود که بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی به نماد «سخاب۴» اختصاص یافت.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

بورس کالا میزبان عرضه مس، فولاد، خودرو و طلا

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا روز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 1 =