خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک خاورمیانه » بازپس‌گیری ارتفاع ۹۴۰ واحدی توسط آیفکس در پی ۱۱ واحد رشد 

بازپس‌گیری ارتفاع ۹۴۰ واحدی توسط آیفکس در پی ۱۱ واحد رشد 

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، دادوستد بالغ بر ۲۷۱ میلیون سهم در بیش از ۴۹ هزار نوبت معاملاتی، نتیجه مبادلات صورت گرفته در نخستین روز کاری هفته جاری بود که این حجم از دادوستدها ارزش افزون بر یک هزار و ۴۳۵ میلیارد ریالی را به ثبت رساند.

امروز ۲۹ مهرماه شاهد بازگشایی و توقف چندین نماد معاملاتی نیز بودیم؛ بدین ترتیب نماد معاملاتی شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد، پس از به حد نصاب نرسیدن مجمع عمومی عادی فوق‌العاده صاحبان سهام با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵ درصد و همچنین نماد معاملاتی شرکت سیمان لار سبزوار پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی و توضیحات تکمیلی با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰ درصد بازگشایی شد.

از سوی دیگر در پی فروش تمامی حق تقدم استفاده‌نشده شرکت سرمایه‌گذاری وثوق امین، نماد معاملاتی این شرکت متوقف شد. به علاوه روز جاری شاهد توقف نماد معاملاتی شرکت فولاد هرمزگان جنوب به دلیل اطلاعات دریافتی مبنی بر تعدیل پیش‌بینی سال مالی ۱۳۹۶ بودیم.

همچنین عنوان بیشترین افزایش قیمت در میان نمادهای فرابورسی به نام نمادهای «سبزوا» متعلق به شرکت سیمان لار سبزوار و «غپآذر» تعلق گرفت و نماد معاملاتی شرکت‌های آتیه داده‌پرداز و صنعتی‌ومعدنی شمال شرق شاهرود، بار بیشترین کاهش قیمتی را به دوش کشیدند.

از سوی دیگر امروز سهامداران در بازارهای اول و دوم دادوستد افزون بر ۱۷۸ میلیون سهم را به ارزش بیش از ۴۰۱ میلیارد ریال رقم زدند که با جابه‌جایی بیش از ۹۳ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۷۹ میلیارد ریال در نماد «ذوب»، بیشترین حجم و ارزش معاملاتی به این نماد تعلق گرفت.

مبادلات انجام‌شده در تابلوهای معاملاتی بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال بیش از ۷۷ میلیون سهم منتهی شد که این حجم دادوستدی، ارزش مبادلاتی بیش از ۱۲۷ میلیارد ریالی را رقم زد.

در همین حال در تابلو تسهیلات مسکن شاهد خریدوفروش بالغ بر ۷۱ هزار ورقه تسه به ارزش افزون بر ۵۵ میلیارد ریال بودیم که در این میان بیشترین استقبال معامله‌گران مربوط به امتیاز تسهیلات مسکن تیرماه ۹۶ با نقل‌وانتقال ۲۱ هزار و ۹۵۰ ورقه به ارزش بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال در نماد تسه ۹۶۰۴ بود.

در نهایت در تابلو اوراق با درآمد ثابت بالغ بر ۷۴۷ هزار ورقه بهادار میان فعالان بازار دست به دست شد که ارزش مبادلاتی نزدیک به ۷۲۰ میلیارد ریالی را به ثبت رساند.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

سکه ۱۹۰ هزار تومان حباب دارد/نرخ واقعی یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان

به گزارش پول بانک محمد کشتی آرای در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره جهش قیمت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =