خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک دی » انعقاد بیش از ۶۳ هزار قرارداد سکه برای تحویل تیر سال ۹۷

انعقاد بیش از ۶۳ هزار قرارداد سکه برای تحویل تیر سال ۹۷

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا، این در حالی است که هفته گذشته قیمت جهانی طلا روند نزولی پیدا کرد. علت این روند نزولی هم تا حدودی بهتر شدن ارزش دلار بود و کاهش تنش‌های سیاسی  که باعث شد قیمت جهانی طلا رو به کاهش برود.

در بازار داخلی هم قیمت ارز تا حدودی از ثبات برخوردار بود و قیمت سکه هم حدود ۴۰۰۰ تومان در نوسان بود. یعنی قیمت سکه تمام طرح جدید حداکثر یک میلیون و ۳۱۵ هزار تومان و حداقل یک میلیون و ۳۱۱ هزار تومان فروخته شد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار حدودا ۱۵۰۰ تومان نوسان داشت و به طور کلی طلا، سکه و ارز هفته آرامی را پشت سر گذاشتند و نوسان کمی را طی کردند و ثبات‌شان بیشتر بود. این در حالی است که همچنان کاهش تقاضا و کاهش داد و ستد را در بازار شاهد هستیم و بازار آرامی را پشت سر می‌گذاریم.

در معاملات آتی سکه نیز طی هفته گذشته ، سررسید تیر ماه سال ۹۷ به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی که معامله گران ۶۳ هزار و ۵۴۴ قرارداد را به ارزش ۹ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند.  در رتبه دوم معاملات آتی سکه، سررسید اردیبهشت ماه سال جاری با ۶ هزار و ۹۰۸ قرارداد به ارزش ۹۹۱ میلیارد ریال قرار گرفت. در مکان سوم  بازار آتی نیز قرارداد آبان ماه سال جاری قرارگرفت؛ به طوری که با ۲ هزار و ۲۰۶ قرارداد به ارزش ۲۹۲ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.

همچنین سررسید دی ماه نیز با یک هزار و ۸۱۸ قرارداد به ارزش ۲۴۷ میلیارد ریال در مکان بعدی بازار آتی قرار گرفت. در پایان نیز سررسید اسفند ماه با یک هزار و ۶۱۶ قرارداد به ارزش ۲۲۵ میلیارد ریال در جایگاه های آخر ایستاد.

معاملات آتی سکه در روز پنج‌شنبه هفته گذشته

همچنین بررسی معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنج شنبه) نشان می دهد در مجموع  ۹هزار و ۱ قرارداد منعقد شد. به این ترتیب در معاملات روز پنج شنبه، هر ۵ سر رسید فعال بازار آتی بورس کالا با روند افزایشی رو به رو شدند، به طوری که بر اساس آمار معاملات سکه تحویل آبان ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۳۲۸ هزار تومان، رشد ۰.۰۹ درصدی را تجربه کرد.

این در شرایطی است که قرارداد تحویل دی ماه سال جاری با قیمت یک میلیون و ۳۶۷ هزار تومان رشد ۰.۱۲ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سکه تحویل اسفند ماه امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش رسید و رشد قیمت ۰.۳۸ درصدی را تجربه کرد.  سررسید اردیبهشت ماه هم با نرخ یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان معامله و با افزایش ۰.۳۳ درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید تیر ماه سال ۹۷ نیز با قیمت یک میلیون ۴۸۶ تومان به ثبت رسید و با رشد قیمت ۰.۳۵درصدی رو به رو شد.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

شاخص بورس آسیا جهش زد/ ارزش دلار و یورو پایین آمد

به گزارش پول بانک به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، شاخص بورس کشورهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =