خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک سرمایه » طرح ایجاد بانک تعاونی سهامی عام/ تامین مالی برای تعاونگران

طرح ایجاد بانک تعاونی سهامی عام/ تامین مالی برای تعاونگران

به گزارش پول بانک

بهمن عبدالهی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا در خصوص موضوع ایجاد بانک های تعاونی در کشور و پیگیری های صورت گرفته در این زمینه، گفت: با توجه به اینکه بخش تعاون به عنوان یکی از ارکان اقتصادی کشور در قانون اساسی و سایر قوانین مطرح شده، بنابراین برای انجام فعالیت های اقتصادی توسط فعالان در این حوزه نیازمند تامین مالی هستیم.

رییس اتاق تعاون ایران اظهارداشت: در سال های اخیر و به ویژه بعد از تصویب و ابلاغ سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی پیش بینی هایی برای ایجاد بانک های تعاونی جهت حمایت مالی از بخش تعاون صورت گرفت.

عبدالهی تاکید کرد: بانک توسعه تعاون در حال حاضر به عنوان تنها بانک تخصصی بخش تعاون فعالیت دارد که در عین حال با سرمایه پایین ایجاد شد. قطعا بانکی در این مقیاس توانایی پاسخگویی به فعالیت ها و نیازهای بخش تعاون را ندارد و حتما لازم است بانک های دیگری در این زمینه ایجاد شوند.

عضو شورای پول و اعتبار ایجاد بانک های جدید در بخش تعاون را باعث تقویت حمایت مالی از بنگاه های تعاونی کشور دانست و افزود: البته بانک توسعه تعاون نیز با وجود ظرفیت و سرمایه پایین، تلاش هایی را در جهت تامین مالی بخش تعاون انجام می دهد، ولی منابع بیشتری در این بخش مورد نیاز است.

وی خاطرنشان کرد: از اینرو ما در سال گذشته نامه ای به رییس کل بانک مرکزی نوشتیم و بر مبنای قانون سیاست های اصل ۴۴ درخواست کردیم که با تاسیس بانک تعاونی سهامی عام موافقت شود، برای اینکه بتوانیم امکانات بیشتری را در جهت تامین منابع مالی فعالیت های تعاونی ها فراهم کنیم.

رییس اتاق تعاون ایران افزود: البته بنا به دلایلی تاکنون با این درخواست موافقت نشده ولی بخش تعاون پیگیری های خود را در این زمینه خواهد داشت تا بتوانیم با تاسیس بانک تعاونی و جمع آوری منابع در جهت توسعه و گسترش فعالیت های بخش تعاون قدم های بیشتری را برداریم.

عبدالهی در پایان تصریح کرد: من از مسئولان بانک مرکزی تقاضا دارم در این زمینه مساعدت لازم را داشته باشند تا بتوانیم در آینده نزدیک بانک غیردولتی توسعه ای برای بخش تعاون داشته باشیم.

همچنین ببینید

تسهیلات وزارت رفاه برای زلزله‌زدگان/ برقراری بیمه بیکاری کارگران

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا، علی ربیعی همزمان با بازدید از مناطق زلزله‌زده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =