خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک پارسیان » شاخص بورس آسیا بر روی نوار افزایشی/ طلا درخشید

شاخص بورس آسیا بر روی نوار افزایشی/ طلا درخشید

به گزارش پول بانک

به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از رویترز، میانگین شاخص بورس آسیااقیانوسیه در منطقه خارج از ژاپن در روز سه شنبه با یک دهم درصد افزایش به کار خود ادامه داد و برای دهمین جلسه متوالی جهش زد.

در همین حال شاخص بورس «نیکی» ژاپن ۴ دهم درصد بالا آمد و برای چندین روز متوالی به سیر صعودی خود تداوم بخشید؛ این در حالی است که انتظار می رود شاخص بورس کشورهای اروپایی هم با کمی افزایش شروع به کار کند.

بورس کاسپی کره جنوبی ۰.۱۳ درصد، بورس «هنگ سنگ» هنگ کنگ ۰.۱۸ درصد، بورس «شانگهای» ۰.۰۶ درصد و بورس «شانزن» چین ۰.۳۷۱ درصد بالا آمدند. کارشناسان اقتصادی معتقد هستند که رشد اقتصاد جهانی مثبت است و اکنون کشور مطرحی در دنیا وجود ندارد که با مشکلات اقتصادی گریبانگیر شده باشد.

همچنین در آمریکا شاخص بورس «وال استریت» هم با افزایش روبرو شد؛ ضمن اینکه قوت گرفتن انتصاب «جان تالر» استاد اقتصاد دانشگاه «استنفورد» آمریکا بعنوان رئیس جدید فدرال رزرو توسط «دونالد ترامپ» منجر به افزایش بهای اوراق قرضه این کشور به ۱.۵۴۶ درصد شد.

«جان تالر» معتقد است نرخ بهره فعلی آمریکا باید خیلی بیشتر از میزان فعلی آن که یک درصد تا ۱.۲۵ درصد است. افزایش پیدا کند. در بازار جهانی ارز، ارزش دلار آمریکا در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان یک دهم درصد افزایش پیدا کرد و هر دلار آمریکا به ۱۱۲.۰۷ ین رسید که حاکی از رشد دلار در برابر پول ژاپن است. همچنین هر اونس طلا با یک دهم درصد افزایش به یکهزار و ۲۹۲ دلار رسید.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

بانک مرکزی ترکیه به نجات سقوط آزاد لیر آمد

به گزارش پول بانک به گزارش خبرنگار ایبِنا به نقل از فایننشال تایمز، بانک مرکزی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =