خانه » بیمه » بیمه تامین اجتماعی » اجرای نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم

اجرای نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم

به گزارش پول بانک

اجرای نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم

مدیر درمان تامین اجتماعی قم گفت: نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان اجرا می شود.

اجرای نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی تامین اجتماعی قم

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر داود علیمحمدی بر عزم جدی همه واحدهای تابعه مدیریت درمان استان قم بر اجرایی شدن نظام ارجاع داخلی در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان قم تاکید کرد.
مدیر درمان تامین اجتماعی قم با اشاره به فراهم شدن زیر ساخت لازم برای اجرای طرح نظام ارجاع داخلی از جمله  استقرار سیستم HIS  ، تشکیل پرونده برای بیماران مزمن و آموزش  برای پزشکان،پرستاران وکادر درمانی  گفت: از ابتدای شهریورماه تاکنون بیش از ۲۵۰۰ بیمار از طریق سیستم ارجاع برای درمان هدایت و راهنمایی شده است که در ماههای آینده این روند افزایش خواهد یافت .
دکتر علیمحمدی اظهار داشت:  نظام ارجاع داخلی، سه هدف مهم را دنبال می‌کند،  که هدف اول در این نظام، با تشکیل پرونده برای بیماران، بسیاری از مشکلات به ویژه بیماری‌های مزمن، تحت کنترل قرار می‌گیرد و از عوارض بلندمدت بیماری کاسته می‌شود. این فرایند می‌تواند ثمرات ارزشمندی داشته باشد که مهمترین آن حفظ سلامتی افراد جامعه و کاهش دغدغه‌های درمان برای بیمار و خانواده وی است.
وی افزود : دومین هدف مهم نظام ارجاع داخلی صرفه‌جویی در هزینه‌های درمانی، دارویی و تشخیصی است .
دکتر علیمحمدی گفت: درحال حاضر یک بیمار می‌تواند به چند پزشک مراجعه کند و از طریق هریک از پزشکان از خدمات درمانی، دارویی و تشخیصی مانند گرفتن عکس و آزمایش بهره‌مند شود. این اقدامات تکراری امکان دارد هزینه‌های گزافی را  به  نظام سلامت، تامین اجتماعی و جامعه تحمیل کند، اما در نظام ارجاع این اقدامات نظم و ترتیب پیدا می‌کند و ساماندهی می‌شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی قم  سومین هدف نظام ارجاع را جلوگیری از مراجعه غیرضروری به پزشکان متخصص بیان کرد و اظهار داشت: از طریق نظام ارجاع، بیماران در مسیر درست درمانی قرار گرفته و به صورت هدایت شده تحت درمان قرار می‌گیرند.

همچنین ببینید

لزوم افزایش میزان نفوذ تامین اجتماعی در گلستان

به گزارش پول بانک لزوم افزایش میزان نفوذ تامین اجتماعی در گلستان ۳۹ درصد ازجمعیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =