خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک پارسیان » تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به خرید انشعابات آب و فاضلاب

تسهیلات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به خرید انشعابات آب و فاضلاب

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا، به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، هاشم امینی با بیان این مطلب گفت: شرکت آب و فاضلاب با مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران، باب جدیدی در ارائه خدمات فاضلاب به مشترکین خود ایجاد کرده است.

وی افزود: در این روش متقاضیان با دریافت تسهیلات قرض الحسنه از این بانک، میزان کسری حق انشعابات مربوط به شرکت های آب و فاضلاب را تامین و پرداخت می نمایند. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: دستاوردهای اجتماعی و به تبع آن زیست محیطی و افزایش شاخص سلامت و بهداشت عمومی از ویژگی های این روش است و در این مدل، همه ذینفعان از منافع آن بهره می گیرند.

امینی ادامه داد: با انعقاد این تفاهمنامه، شرکت های آب و فاضلاب نقدینگی لازم برای پیشبرد پروژه های در دست اقدام را تامین می نمایند و این امر منجر به افزایش سرعت اجرا و ادامه پروژه ها خواهد شد و متقاضیانی که توانایی مالی در پرداخت نقدی را ندارند، می توانند هزینه را در اقساط ۳۶ ماهه پرداخت کرده و به سرعت از خدمات انشعاب فاضلاب برخوردار شوند.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی و توانمندسازی نیازمندان واقعی و اقشار ضعیف جامعه تلاش نموده تا در قالب این تفاهمنامه بخشی از هزینه های مالی این پروژه ها بخصوص در بخش فاضلاب را تامین نماید.

امینی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر این طرح بصورت آزمایشی در شهر نجف آباد اجرایی شده است و در سایر شهرهای استان نیز این مدل قابل تسری خواهد بود و به زودی مشترکین می توانند در سراسر کشور از خدمات بانک قرض الحسنه مهرایران در این خصوص بهره مند شوند.

در ادامه، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به پایه های رشد و ارتقای مسیر چشم انداز صنعت آب و فاضلاب در کشور پرداخت و گفت: استفاده از تکنولوژی های نوین، بهره گیری از ظرفیت مدیریت کارآمد، استفاده بهینه از ظرفیتهای داخلی در بخش تأمین تجهیزات و خدمات، جذب منابع مالی و فنی بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت قانونی تبصره۳ و بکارگیری نیروی متخصص از جمله عواملی هستند که مسیر رشد و ارتقای صنعت آب و فاضلاب کشور را هموار می سازد.

امینی با اشاره به راهکارهای پیرامون بهره برداری هرچه بهتر از منابع آبی کشور بیان داشت: تهیه و اجرای برنامه جامع مدیریت بحران، توجه ویژه به مدیریت تقاضا، تلاش در جهت کاهش هدر رفت آب، کنترل مصارف ادارات و ارگانها و اجرای طرح نوسازی شبکه فاضلاب از جمله اقداماتی است که می تواند به بهبود وضعیت و جلوگیری از اتلاف آب در نقاط مختلف کشور کمک کند.

مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان سیستم بازچرخانی آب را در افزایش راندمان استفاده از این نعمت الهی حائز اهمیت برشمرد و اظهارداشت: با توجه به محدودیت شدید منابع آبی در کشور توجه به سیستم بازچرخانی آب و پساب ضروری به نظر می رسد ونیز تنوع بخشی به روشهای تأمین و توزیع آب، توجه به استحصال انرژی های نو، حذف کاربری فضای سبز عمومی و اجرایی شدن تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهرایران برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان اتصال به شبکه فاضلاب، در مدیریت مصرف منابع آبی مؤثر واقع می شود.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

بورس کالا میزبان عرضه مس، فولاد، خودرو و طلا

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا، تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا روز …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =