خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک ملت » افزایش ۹۰ درصدی ارزش خرید و فروش سرمایه‌گذاران خارجی در بورس

افزایش ۹۰ درصدی ارزش خرید و فروش سرمایه‌گذاران خارجی در بورس

به گزارش پول بانک

 به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بورس تهران، حمید روح بخش مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران با اعلام مطلب فوق افزود: طی شهریور ماه ۹۶، اشخاص حقوقی خارجی ۹۵ درصد از معاملات سرمایه گذاران خارجی را در اختیار داشته و اشخاص حقیقی خارجی ۵ درصد از معاملات سرمایه گذاران خارجی را پوشش داده اند. در این ماه ۴۵ سرمایه گذار خارجی اقدام به خرید یا فروش کرده اند. شایان ذکر است خرید خارجی ها در حدود ۲۲ درصد از فروش آنها بیشتر می باشد.

روح بخش خاطرنشان کرد: همچنین ارزش خرید و فروش سرمایه گذاران خارجی در شهریور ماه ۹۶ نسبت به ماه قبل ۹۰ درصد افزایش داشته است. مقایسه معاملات از نظر حجمی نشان می دهد که ۵۹ درصد حجم خرید و فروش آنها افزایش داشته است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران تصریح کرد: سرمایه گذاران خارجی در ۳۷ صنعت بورس تهران حضور دارند و در پایان شهریورماه ۹۶ نسبت به ماه قبل در حدود ۳ درصد افزایش در ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی مشاهده می شود.

این افزایش به سه دلیل ورود سرمایه گذاران خارجی جدید، افزایش فعالیت سرمایه گذاران خارجی موجود و نیز رشد شاخص بورس بوده است.

یادآور می شود: نخستین کد سهامدار خارجی بازار سرمایه ایران در آبان ماه ۷۳ صادر شد و با صدور ۱۱۰ کد معاملاتی در نیمه نخست ۹۶ برای سرمایه گذاران خارجی، در کل تاکنون ۹۱۶ کد سهامداری برای سرمایه گذاران خارجی صادر شده است.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

ضبط کالای بدون فاکتور رسمی از دی‌ماه

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا به نقل از سیتنا، مهدی میرمهدی  با بیان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =