خانه » پرداخت الکترونیک » نظر رئیس جمهور روسیه درباره بیت‌کوین

نظر رئیس جمهور روسیه درباره بیت‌کوین

به گزارش پول بانک


پوتین اعلام کرد: می‌توان از مزیت‌ ارزهای مجازی (بیت‌کوین) استفاده کرد به شرطی که زیرساخت‌ها، مقررات و قوانین آن طراحی شود در عین حال خطرات فرار مالیاتی و پولشویی نیز وجود دارد.
ارزهای مجازی نظیر بیت‌کوین مدتی است نقل بازارهای بین‌المللی شده که استفاده از این ارز به صلاح اقتصاد کشورها است یا نه. کارشناسان زیادی درباره نقاط قوت و ضعف این نوع ارز بحث‌های طولانی کرده‌اند اما این بار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نظر جالبی دارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، خبرگزاری روسی می‌نویسد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز گذشته در اجلاسی در روسیه اعلام کرد اگر چه استفاده از این ارز مزیت‌هایی هم دارد اما همچنان ریسک و خطرات آن سر جای خودش است.

به گفته پوتین، بدیهی است که تکنولوژی مدرن در سیستم بانکی فرصت‌های جدیدی را برای سازمان‌ها و شهروندان باز می‌کند و فعالیت‌ جدیدی را در حوزه مشاغل ایجاد می‌کند و احتمالاً زندگی روزانه را راحت‌تر خواهد کرد.

ارزهای مجازی از قبل معروف بود و در حال تبدیل شدن به وسیله پرداخت و سرمایه‌گذاری در کشورها می‌شود.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد که در همین زمان استفاده از این نوع  ارزها خطرات جدی هم به همراه دارد.  ابتدایی ترین خطر آن می‌تواند ایجاد پولشویی باشد. فرار مالیاتی و حتی تروریسم مالی از خطرات استفاده از این نوع ارز می‌تواند باشد به طوری که احتمال دارد بسیاری از شهروندان قربانی خطرات این نوع ارز شوند.

وی معتقد است که در همین زمان گردش ارزهای مجازی در روسیه باید بدون موانع خاصی برقرار باشد.

پوتین گفت: ما از مزایای این نوع ارز به شرط ایجاد تکنولوژی‌ و راهکارهای جدید در حوزه بانکی استفاده کنیم اما این مسأله مهم است که نباید موانع اضافی برای این کار وجود داشته باشد. باید شرایط انجام این کار فراهم شود و از توسعه و رشد بیش از اندازه سیستم مالی ملی جلوگیری شود.

ما باید چنین سیستم رگولاتوری را بر پایه تجربیات بین‌المللی طراحی کنیم که ما را قادر بسازد روابطی را از طریق این سیستم ایجاد کنیم. در عین حال باید علاقه‌مندی مردم، تجار و دولت لحاظ شود ضمن اینکه تضمین قانونی برای کار با این روش ابداعی ایجاد شود.

منبع : ابی نیوز ebinews.com

همچنین ببینید

کانتر بورس، خدمت جدیدی از مراکز ارتباط فردا

به گزارش پول بانک خدمات تخصصی بازار سرمایه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نه =