خانه » بیمه » بیمه سینا » دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران: بیمه مرکزی ۲دوره را در ۴۰ سال گذشته پشت سر گذاشت

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران: بیمه مرکزی ۲دوره را در ۴۰ سال گذشته پشت سر گذاشت

به گزارش پول بانک

غلامرضا تاجگردون در مورد دستاوردها و اقدامات صنعت بیمه کشور در ۴۰ سال اخیر گفت: صنعت بیمه کشور یک صنعت نوپا در اقتصاد ایران است از این جهت که استفاده از تکنولوژی های نوین در صنعت بیمه کشور کمتر ظهور یافته است.

به  گزارش پایگاه اطلاع رسانی  صنعت بیمه به نقل از خبرگزاری مهر ، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه از سوی دیگر صنعت بیمه تا آنجا که در توان داشته است، متناسب با اقتصاد ایران پوششهای لازم را تامین کرده است، افزود: بیمه مرکزی نیز در این ۴۰ سال دو دوره را پشت سرگذاشته که یک دوره آن مربوط به پیش از انقلاب و یک دوره مربوط به پس از انقلاب می شود.

وی ادامه داد: در دوره قبل از انقلاب اسلامی، نهادهای خصوصی و غیر دولتی در صنعت بیمه کشور حضور داشتند و بسیاری از امور مربوط به تنظم مقررات در خارج از دولت بود و بیمه مرکزی نقش یک نهاد حاکمیتی را ایفا می کرد.

تاجگردون تصریح کرد: پس از انقلاب با حذف بیمه های خصوصی و تجمیع آنها در چند شرکت بیمه دولتی نقش بیمه مرکزی به عنوان یک نهاد ناظر و شریک و در اصل به عنوان موثرترین نهاد اقتصاد ایران در صنعت بیمه کشور افزایش یافت.

وی با بیان اینکه نمی توان ۴۰ سال را با یک مقیاس نگاه کرد، اظهارداشت: در چند سال اخیر با شروع حضور بیمه های جدید خصوصی در عرصه صنعت بیمه کشور، بیمه مرکزی باید به نقش یک نهاد حاکمیتی را باز یابد و وظایفی را که به دلیل جریانات انقلاب به آن محول شده بود را به شرکتهای بیمه محول کند.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران برنقش نظارتی و حاکمیتی صنعت بیمه در کشور و در عین حال کاهش شراکت در این صنعت را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: بیمه مرکزی تنظیم مقررات متناسب با سایر مباحث بیمه ای را باید به بخش غیر دولتی محول کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحریمهای صورت گرفته علیه صنعت بیمه کشورمان اشاره و عنوان کرد: تحریمها در اقتصاد ایران به نوعی یک فرصت و یک نوع تهدید است، اما آنچه مشخص است این است که طی ۳، ۴ سال گذشته حادثه، خسارت و اتفاق خاصی در صنعت بیمه کشورمان رخ نداده است.

تاجگردون با تاکید بر اینکه بهتر از این می شد که تحریمها و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و از آن برای رشد و توسعه صنعت بیمه کشور استفاده کرد، اظهارامیدواری کرد که با شرایط فعلی صنعت بیمه کشور بتواند به کار خود ادامه دهد و مشکلی برای آن ایجاد نشود و این صنعت دچار حادثه، بحران و خسارت خاصی نگردد، همانگونه که تنها خسارتی جزئی در بخش حمل و نقل کشور برای صنعت بیمه ایجاد شد.

 

همچنین ببینید

بیمه سینا ۶۰ میلیارد ریال سود تقسیم کرد

به گزارش پول بانک تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۰۳/۲۴ منبع: روزنامه دنیای اقتصاد تعداد بازدید: ۲۶۰۲ مجمع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 18 =