خانه » پرداخت الکترونیک » ۶۸۰ هزار نفر در کشور از اوراق تسهیلات مسکن استفاده کرده اند

۶۸۰ هزار نفر در کشور از اوراق تسهیلات مسکن استفاده کرده اند

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا از سنا، شاپور محمدی، در مراسم افتتاح مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن با بیان اینکه در بخش مسکن، با اعلام این مطلب گفت:‌ امروزه در جهان، نظام قیمت گذاری از تعیین ارزش برای منابع طبیعی به قیمت گذاری تکنولوژی پرداخته است.

سخنگوی سازمان بورس افزود: آنچه قیمت واقعی و ارزش شرکت های نسل نوین در جهان را تعیین می کند، تکنولوژی است و سرمایه گذاران برای دستیابی به مدل های پر رشد و پرسود باید از مسیر تکنولوژی عبور کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در بخش مسکن، طراحی ابزارهای تامین مالی، یک تخصص بالا نیاز دارد، گفت: بخش مسکن در سال های اخیر توانسته تا حدودی از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی استفاده کند اما این میزان استفاده، ناکافی بوده است.

محمدی تاکید کرد:‌ مرکز توسعه کارآفرینی بانک مسکن می تواند در زمینه تکنولوژی های نوین ساخت و ساز و چگونگی پایین آوردن سهم زمین از قیمت تمام شده ساخت مسکن، ایده پردازی کند و راهکار ارائه دهد.

سخنگوی شورایعالی بورس ادامه داد: در بحث بازار «رهن ثانویه» نیز اگر چه سال گذشته سه هزار میلیارد ریال اوراق رهن منتشر شد و امسال نیز قرار شده ۱۰ هزار میلیارد ریال دیگر از همین اوراق بعد از اخذ مجوز نهایی توسط بانک مسکن از بانک مرکزی، منتشر شود اما این ارقام، ریز و ناچیز محسوب می شود و برای تامین مالی موثر بخش مسکن باید ابعاد بازار رهن ثانویه، گسترش پیدا کند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه آمادگی دارد برای انتشار منظم و مستمر اوراق رهنی، همه نوع حمایت لازم را به عمل آورد، تصریح کرد: اوراق بهادار صرفا برای تامین مالی استفاده نمی شود بلکه بانک مسکن می تواند برای آنکه هزینه تامین مالی خود را کاهش دهد، از این اوراق بهره ببرد.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

اولین همایش بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در ایران برگزار شد

به گزارش پول بانک کارشناسان در نخستین همایش بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در ایران اعلام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =