خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک خاورمیانه » تاکید بر تقویت نقش صنعت بیمه در پوشش ریسک های صادرات

تاکید بر تقویت نقش صنعت بیمه در پوشش ریسک های صادرات

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا از روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، عبدالناصر همتی در نشست نقش صنعت بیمه در نظام تامین مالی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، با اشاره به ظرفیت های صنعت بیمه در کشور برای پوشش ریسک های بازرگانی گفت: فعالان بازرگانی می توانند با بهره گیری از پتانسیل های موجود در صنعت بیمه کشور، کالاها و خدمات صادراتی خود را با اطمینان خاطر بیمه کنند.

وی افزود: صنعت بیمه ما توان پوشش بیمه ای صادرات کشور به جز ریسک های سیاسی را دارد و باید در سطح بین المللی بیشتر دیده شود.

همتی با اشاره به رشد ضریب نفوذ بیمه در سال های اخیر گفت: عامل اصلی افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشورهای دیگر علاوه بر ارتباط مستقیم آن با توسعه یافتگی، بیمه های عمر است.

وی گفت: در حال حاضر سهم بیمه های عمر در کشور ما ۱۴ درصد است که برای تغییر رتبه ضریب نفوذ بیمه کشور باید تا ۵۰ درصد رشد یابد.

رئیس کل بیمه مرکزی در همین راستا از ارائه تسهیلات ویژه برای ایجاد شرکت های تخصصی بیمه عمر خبر داد و گفت: در مصوبات اخیر شورای عالی بیمه، به شرکت های بیمه برای ایجاد شرکت های تخصصی بیمه عمر مجوز داده شد تا بتوانند با شیوه بازاریابی خاص، بیمه های عمر را بیش از پیش در میان مردم رواج دهند.

همتی با اشاره به اهمیت بیمه های اعتباری گروهی، از برنامه های بیمه مرکزی برای توسعه این نوع بیمه ها و نیز بیمه مسولیت تولید کننده در قبال مصرف کننده خبر داد.

لازم به ذکر است در این نشست، رئیس کل بیمه مرکزی و معاونان وی بطور تفصیلی به سوالات اعضای کمیته پاسخ دادند.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

نامه سیف به کرباسیان/ابلاغ دستورالعمل چگونگی ایفای تعهدات ارزی

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا، ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی در نامه‌ای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یک =