خانه » بانک » بانک دولتی » بانک ملی » بازدید مدرسان شرکت فیلیپ سیدنی هلند از موزه بانک ملی ایران

بازدید مدرسان شرکت فیلیپ سیدنی هلند از موزه بانک ملی ایران

به گزارش پول بانک
مدرسان دوره « تطبیق و مبارزه با پولشویی» شرکت فیلیپ سیدنی هلند که به منظور برگزاری این دوره در بانک حضور داشتند، از موزه بانک ملی ایران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، در این بازدید که سید سعید وکیلی، رئیس اداره کل مشارکت ها و توسعه شبکه بین الملل بانک ملی ایران «یوست ملیس» و «یاپ ون دیجک» را همراهی می کردند، ضمن بازدید از آثار و اشیاء موزه بانک، از اقدامات مهم و موثر بانک ملی ایران برای حفظ میراث صنعت بانکداری دردنیا و راه اندازی این موزه تقدیر و تشکر کردند.

یوست ملیس یکی از مدرسان دوره « تطبیق و مبارزه با پولشویی» در بانک ملی ایران، برپایی و راه اندازی این مراکز را کمک به توسعه گردشگری و رونق فرهنگی برشمرد و گفت: این موزه امکانات، تجهیزات و دانش تخصصی علوم بانکی، بانکداری و اقتصادی گذشته را در معرض دید علاقمندان قرار می دهد و زمینه دسترسی به دانش گذشتگان برای آیندگان را به راحتی قابل دسترس کرده است.

گفتنی است، ساخت بنای صندوق پس انداز بانک ملی ایران که محل جدید موزه این بانک است، توسط هنریش معمار آلمانی در سال ۱۳۱۲ خورشیدی شروع شد و در سال ۱۳۱۸ به بهره برداری رسید. در این ساختمان که خود یکی از میراث‌های ارزشمند هنر معماری تهران قدیم محسوب می‌شود، برای نخستین بار در معماری بناهای دولتی، معماری باستانی ایران و معماری اروپا در یک جا عرضه شد.

این موزه در تاریخ ۲۱ تیرماه ۹۶ طی مراسمی رسمی با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، و دیگر اعضای هیات دولت به همراه دکتر محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران و دیگر اعضای هیات مدیره بانک و جمعی از هنرمندان و کارشناسان عرصه فرهنگ و هنر، افتتاح و به بهره برداری رسید.

 این موزه شامل مجموعه ای از آثار ارزشمند از سکه ها، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش و مینیاتور، نقاشی های مدرن و کلاسیک، مسکوکات، اشیای قیمتی و کهن اهدا شده از سوی بزرگان دنیا ،آثار قلمزنی، ادوات و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری و نیز اسناد معاملات بزرگ است.

موزه بانک ملی ایران در محل قدیم صندوق قرض الحسنه پس انداز ملی ایران، در خیابان فردوسی رو به روی سفارت آلمان واقع است.

 علاقه مندان و بازدیدکنندگان محترم داخلی و خارجی  می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۳ الی ۱۷  جهت بازدید از موزه مراجعه کنند .

همچنین ببینید

مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد:<br> طرح مدیرخدمات ویژه، تحولی اساسی در خدمت رسانی به مشتریان است

به گزارش پول بانک مدیرعامل و رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران با بیان این …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − چهار =