خانه » بیمه » بیمه تامین اجتماعی » ۱۳۳ هزار نفر ازکارافتاده از خدمات تأمین اجتماعی بهره مند هستند

۱۳۳ هزار نفر ازکارافتاده از خدمات تأمین اجتماعی بهره مند هستند

به گزارش پول بانک

مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تأمین اجتماعی خبر داد:

۱۳۳ هزار نفر ازکارافتاده از خدمات تأمین اجتماعی بهره مند هستند

مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه ۱۳۳ هزار نفر کار افتاده کلی از خدمات این سازمان استفاده می کنند، گفت: تلخیص و تجمیع بخشنامه ها و دستورالعمل های مربوط به از کار افتادگی در سازمان تأمین اجتماعی انجام شده است.

133 هزار نفر ازکارافتاده از خدمات تأمین اجتماعی بهره مند هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مهندس سیدمحمدعلی جنانی در برنامه زنده روی خط خبر شبکه خبر اظهار داشت: در سال ۹۵ بالغ بر ۱۳ هزار میلیارد تومان هزینه ارائه خدمات به از کار افتادگان بوده است.

وی افزود: با توجه به وجود قوانین و آئین نامه های متعدد در موضوع از کار افتادگی و همچنین وجود آراء مختلف از مراجع گوناگون در این باره، سازمان تأمین اجتماعی اقدام به تجمیع و تلخیص تمامی دستورالعمل ها و آراء صادره در این حوزه کرد و بخشنامه جدیدی به واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی سراسر کشور ابلاغ شد.

جنانی ادامه داد: در این بخشنامه روند رسیدگی به پرونده های از کار افتادگی روشن شده و فرآیند کار به صورت دقیق و روشن مشخص شده است تا تفاوت برداشته و رفتارهای متفاوت در این حوزه را شاهد نباشیم.

مدیرکل فنی و مستمری های سازمان تأمین اجتماعی، گفت: روند کلی رسیدگی به درخواستهای از کار افتادگی به این صورت است که در ابتدا پزشک معالج، پس از انجام مراحل درمانی و اتمام پروسه معالجه، فرد را به کمیسیون پزشکی که متناسب با بیماری مربوطه است، معرفی می کند.

جنانی اظهار داشت: در صورت صدور رای نهایی از کار افتادگی در کمیسیون های پزشکی، بیمه شده از مزایای مربوط به از کار افتادگی شامل مستمری از کار افتادگی کلی یا جزئی برخوردار می شود. در مورد نقص عضو نیز غرامت مقطوع مطابق با قوانین قابل پرداخت است.

جنانی گفت: مستمری از کار افتادگی به همه افراد بیمه شده‌ای که به دلیل مخاطرات شغلی، بیماری‌های منجر به معلولیت و حوادث ناشی از کار و غیر کار دچار آن می‌شوند تعلق می‌گیرد.

فیلم حضور مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تأمین اجتماعی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر

همچنین ببینید

لزوم افزایش میزان نفوذ تامین اجتماعی در گلستان

به گزارش پول بانک لزوم افزایش میزان نفوذ تامین اجتماعی در گلستان ۳۹ درصد ازجمعیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + بیست =