خانه » بانک » بانک دولتی » بانک توسعه صادرات » بسته حمایت ازتوسعه‌صادرات غیرنفتی ابلاغ شد

بسته حمایت ازتوسعه‌صادرات غیرنفتی ابلاغ شد

به گزارش پول بانک (polbank.ir)

ازسوی رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی؛

در قالب بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که توسط مهندس جهانگیری معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد، بیشترین آورده از محل منابع داخلی به منظور اعطای تسهیلات صادراتی برای بانک توسعه صادرات تعیین گردید.

به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی که به پیشنهاد کارگروه برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیرنفتی) در جلسه مورخ ۹/۵/۱۳۹۶ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است از سوی معاون اول رییس جمهوری برای اجرا به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

در بند الف این بسته حمایتی آمده است :سپرده‌گذاری مبلغ یازده هزار میلیارد ریال به اضافه مانده جذب نشده سپرده‌های ویژه صادراتی صندوق نزد بانک‌های عامل تا تاریخ ابلاغ این بسته (معادل یازده هزار میلیارد ریال) در یک دوره دو ساله در بانک‌های عامل توسط صندوق توسعه ملی جهت اعطای تسهیلات صادراتی. در این راستا، به منظور افزایش پوشش این تسهیلات با نرخ سودی کمتر از مصوب شورای پول و اعتبار، از تاریخ ابلاغ این بسته منابع صندوق توسعه ملی به شرح مذکور با منابع داخلی بانک‌ها به نسبت ۵۰-۵۰ ترکیب و به صادرات اختصاص می‌یابد.

براساس این تبصره ماده یک از تاریخ ابلاغ این بسته، مشارکت بانکها در اعطای تسهیلات صادراتی از محل منابع صندوق، منوط به رعایت نسبت فوق و نرخ‌های مذکور در تبصره ۲ می‌باشد. در این راستا، آورده از محل منابع داخلی بانک توسعه صادرات، بانک صنعت و معدن و بانک کشاورزی به ترتیب ۲۰ هزار میلیارد ریال، ۹ هزار میلیارد ریال و ۵ هزار میلیارد ریال خواهد بود و سایر بانک‌‌ها نیز می‌توانند سهم خود را به صندوق توسعه ملی اعلام نمایند.

بند سوم این بسته افزوده است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی، صندوق توسعه ملی، صندوق ضمانت صادرات، بانک توسعه صادرات و سازمان توسعه تجارت سازوکار لازم برای حصول اطمینان نسبت به استفاده از تسهیلات مندرج در بسته را طراحی و بر آن نظارت نماید

مشاهده متن کامل بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی

همچنین ببینید

روابط کارگزاری بانکی ایران با آفریقای جنوبی در آینده نزدیک برقرار می شود

به گزارش پول بانک (polbank.ir) تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۸/۲۷زمان خبر: ۱۱:۲۰تعداد بازدید: ۲۰ دکتر صالح آبادی: …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =