خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک دی » جزییات آخرین تغییرات تابلوهای معاملاتی بازار پایه فرابورس

جزییات آخرین تغییرات تابلوهای معاملاتی بازار پایه فرابورس

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا؛ امیرهامونی با تشریح آخرین تغییرات تابلوهای معاملاتی بازار پایه افزود: اگر شرکت‌ها از چتر نظارتی خارج شوند ویا اوراق خارج از فرابورس و بورس معامله شوند با بازار سیاه غیرشفاف و غیرمنتظمی مواجه خواهیم بود که کنترل آن مشکل است.

به گفته مدیرعامل فرابورس ایران، تعداد ۱۴ شرکت از شرکت‌هایی که شرایط انتقال به تابلو “پایه ج” را داشتند با رعایت معیارهای شفافیت در تابلو “پایه ب” باقی مانده‌اند.

وی تصریح کرد: مقرر شده فرابورس ایران با همکاری رایان بورس(متولی سامانه کدال) مهلت‌های قانونی ارسال اطلاعات شرکت‌های موجود در بازار پایه را به هیات مدیره و مدیران آن‌ها از طریق سامانه پیامکی اطلاع‌رسانی کند.

مدیرعامل فرابورس ایران اظهارداشت: بازار پایه مانند بخش مراقبت‌های ویژه برای شرکت‌ها عمل می‌کند. یک سوم از شرکت‌ها در بازار پایه هستند و به لحاظ نظارتی وقت و انرژی زیادی از سازمان بورس و فرابورس می‌گیرند اما باید به این شرکت‌ها اجازه ریکاوری بدهیم.

وی ادامه داد:‌ شرکتی مانند بهپاک که در بازار پایه بوده‌ هم‌اکنون به بازار دوم فرابورس ارتقا یافته است. در واقع فرابورس نقش تسهیل‌گری در ارتقای شرکت‌ها دارد و در این زمینه تلاش می‌کند.

هامونی بیان کرد: بازار پایه بستری ایجاد می‌کند تا سهامداران شرکت‌هایی که قبلا خارج از بورس بوده‌اند را تنبیه نکنیم و فرصتی برای معامله سهمی که دارند را فراهم کنیم.

بهنام محسنی معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران نیز وضعیت و شرایط معاملات بازار پایه را تشریح کرد و گفت که سهام شرکت‌های موجود در بازار “پایه ج”در روزهای زوج قابل معامله است.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

نامه آخوندی به بانک مسکن درباره ساختمان‌های مهر مناطق زلزله‌زده

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا، عباس آخوندی در نامه ای به محمدهاشم بت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 19 =