خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک سرمایه » انتقال وجه با شماره موبایل

انتقال وجه با شماره موبایل

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان،  عبدالعظیم قنبریان مدیرعامل این شرکت ضمن اعلام این خبر گفت: اپلیکیشن پیگیر یک پلتفرم جامع کیف پول الکترونیکی، انتقال وجه و پرداخت پول و سرویس های نوین مبتنی بر تلفن همراه است. تولید این اپلیکیشن حدود ۲ سال زمان برده و هم  اکنون نسخه ی اول برنامه روانه بازار شده است.

وی در خصوص ماموریت پیگیر گفت: با توجه به استفاده روز افزون از سامانه‌ّهای موبایلی، نیاز به سرویس های کیف پول جامع بیشتر شده است. جامعیت پیگیر بدان معناست که شما با آن می توانید از پرداخت کرایه تاکسی تا خرید در مغازه‌ّها، انتقال وجه، استفاده از کارت‌های تخفیف را بصورت یکجا داشته باشید. پیگیر با تمام کارت‌های شبکه شتاب کاربرد دارد.

ماموریت اول پیگیر ارائه خدمت کیف پول الکترونیکی است. به علاوه پیگیر محدود به یک نرم‌افزار تلفن همراه نبوده بلکه یک اکوسیستم موبایلی ایجاد می کند و تعداد زیادی برنامه را در بر خواهد گرفت که آن ها را در زمان مناسب با توجه به پتانسیل های بازار به کاربران ارائه خواهیم کرد.

مدیرعامل پککو ادامه داد: اولین نسخه ای از برنامه ای که روانه ی بازار کردیم امکان انتقال وجه را بدون نیاز به شماره کارت و فقط با داشتن شماره موبایل ارایه می دهد. یعنی اگر شما بخواهید به کسی پول پرداخت کنید و شماره کارت او را نمی دانید،  فقط با دانستن شماره موبایل او می توانید برای وی پول انتقال دهید.

قنبریان در مورد مزیت های نسبی این اپلیکیشن گفت: برای ورود به حوزه پرداخت‌های نوین برنامه‌ی ویژه‌ای داریم و با توجه به اینکه جزو بزرگترین PSP های کشور هستیم تصمیم گرفتیم با یک استراتژی درست و بلند مدت وارد بازار شویم. تحلیل‌های ما به اینجا رسید که پیگیر با توجه به زیرساخت‌های فنی‌ خود و همچنین گرایش بازار به سمت پرداخت‌های خرد و IOT می‌تواند محصولات Fintech زیادی را با موتور خود به صورت جزیره‌ای و برای بازارهای مشخص تولید کند.

وی افزود: به‌طورمثال انتقال وجه با استفاده از شماره موبایل را راه اندازی کردیم. از مدل های دیگر پرداخت می‌توان به پرداخت دونگی اشاره داشت، افراد می‌توانند همانند نرم‌افزارهای چت، گروه‌هایی تشکیل دهند و هزینه خریدها و قبوض خود را به صورت گروهی بپردازند. این یکی از سرویس‌های مهم مدیریت مالی شخصی است.

قنبریان در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد معرفی پیگیر، افزود : در یکی از جزیره‌های دیگر پیگیر روی مشتریان تجاری و تسهیل پرداخت‌های مستمر و هم چنین خودکار سازمان ها و اشخاص تمرکز شده است و در جزیره دیگری  بزودی شاهد سیستم های مدیریت مالی ساده و هم چنین ارائه خدمات بیمه و.. خواهیم بود.

مدیر عامل تجارت الکترونیک پارسیان در پاسخ به این پرسش که چرا پککو وارد این حوزه شده است، گفت : پرداخت‌های مبتنی بر موبایل هم اکنون رونق گرفته و پرچمدار نسل بعدی پرداخت‌ها خواهند بود. پککو با درک این واقعیت در یک سال اخیر با تمرکز بر تولید، توسعه و برندسازی اپلکیشن تاپ به بازارهای بزرگی از مشتریان این نوع پرداخت دست یافته و مورد اعتماد مردم قرار گرفته است. اپلکیشن پیگیر به زودی در کنار اپلکیشن تاپ به مخاطبان معرفی و مردم شاهد حضور مشترک این دو نرم افزار در کنار یکدیگر خواهند بود.

وی با بیان اینکه در واقع پیگیر به ارائه سرویس‌های مکمل و در تعامل با اپلکیشن تاپ پرداخته و متمرکز بر ارائه خدمات پرداخت مبتنی بر کیف پول و شبکه های اجتماعی بوده و کاربران تاپ و پیگیر به صورت مشترک از خدمات این دو نرم افزار بهره مند خواهند شد، افزود: این نرم افزارها با ترکیب پلتفرم‌های مبتنی بر کارت، سیم کارت و تلفن هوشمند اکوسیستم پرداخت ما را کامل‌تر می کند و در نتیجه ما خود را برای موج بعدی سرویس های پرداخت آماده می کنیم. 

کاربران برای نصب این اپلیکیشن می توانند از طریق اپ استور اپل و کافه بازار اقدام و یا عدد عدد ۱ را به سامانه ۱۰۰۰۰۳۶ ارسال کنند.

همچنین ببینید

تفاوت وجه التزام و خسارت تاخیر تادیه از منظر حقوقی

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا، یکی از مسائل مهم در نظام بانکی کشور، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =