خانه » بیمه » بیمه تامین اجتماعی » دکتر محمدرضا جعفریان؛ مشاورعالی اجرایی و دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی واجتماعی

دکتر محمدرضا جعفریان؛ مشاورعالی اجرایی و دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی واجتماعی

به گزارش پول بانک

۲۶ مرداد ۱۳۶۹، برگی زرین از تقویم انقلاب ورق خورد

دکتر محمدرضا جعفریان؛ مشاورعالی اجرایی و دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی واجتماعی

دکتر محمدرضا جعفریان؛ مشاورعالی اجرایی و دستیار مدیرعامل و معاون فرهنگی واجتماعی

سازندگی زندان و اسارت، سازندگی مخصوصی است. آن را در جای دیگر نمی شود پیدا کرد.

(رهبر معظم انقلاب)

حس غریبی بود؛ عشق خودنمایی می کرد. اقاقیا به استقبال آمده و آفتابگردان صورت خود را به خورشید سپرده بود. نسیم، مژده وصل می داد. انتظار پایان یافت و بازگشت پرستوها، سخنی بود که هر پیر و جوانی ورد زبان خود کرده بود. آنان که در سال های درد و فراق، دور از دیار به سر می بردند، کوله باری از خاطرات تلخ و شیرین به همراه دارند که هرکدام از آن ها، درس بزرگی از استقامت و آزادگی است.

آنها آمدند با همان صلابت همیشگی، همان طور که دیروز رفته بودند. امروز که آمدند، بوی اسپند و دود، بوی عطر خاطرات و بوی مهربانی و انتظار فضای دل ها را سرشار از شور و شعف کرد. آزادگان، گنجینه های ارزشمندی هستند که در درون آن، فرهنگ انسان ساز دوران اسارت نهفته است. ۲۶ مرداد ۱۳۶۹، برگی زرین از تقویم انقلاب ورق خورد. ثانیه های انتظار به کندی می گذشت. شهر به استقبال پرنده های مهاجر آمده بود که در سال های سخت هجران از وطن، بال و پر خود را در زیر شکنجه های کفر، شکسته بودند.

ثبت وقایع و خاطرات اسارت، پلی است برای انتقال فرهنگ و آموزه های استقامتِ دوران اسارت از درون اردوگاه ها به شهرهای میهن اسلامی مان، ایران.

معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ضمن  تبریک این روز بزرگ به بزرگمردان عرصه مجاهدت ،استقامت و ایثار ،بر این باور است که ترویج و بیان فرهنگ اسارت، امری حیاتی،کارآمد و کاری بس بزرگ برای نسل جامعه جوان ماست. بنابراین لازم است  از تمامی  امکانات موجود درجهت  ترویج و برای  نهادینه سازی این حرکت ارزشی، فرهنگی و جهادی استفاده شود، تا اثر مجاهدت و مقاومت وصف ناپذیر این سفیران انقلاب، به صورت فرهنگ مصوّر و مکتوب و به مثابه چراغ راه هدایت برای نسل آینده و همه بیداردلان و آزادگان جهان محفوظ بماند.

پاییز اسارت و بهار آزادی بر شما عزیز دلاور مبارک باد

 

 

همچنین ببینید

لزوم افزایش میزان نفوذ تامین اجتماعی در گلستان

به گزارش پول بانک لزوم افزایش میزان نفوذ تامین اجتماعی در گلستان ۳۹ درصد ازجمعیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =