خانه » خبر » رشد ۱۵ برابری تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی

رشد ۱۵ برابری تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی

به گزارش پول بانک

تعداد بیمه شدگان از سال ١٣۶٠ لغایت ١٣٩۴ ، ٨,٧ برابر شده است، در حالی که تعداد مستمری بگیران حدود ١۵ برابر شده است.

رشد 15 برابری تعداد مستمری بگیران تامین اجتماعی

مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که بیش از ٩٠ درصد منابع این سازمان از محل دریافت حق بیمه ها تامین می شود و بیشتر از ۶٠ درصد مصارف سازمان در حوزه تعهدات بلند مدت است، تصریح کرد: مدیریت صحیح منابع در این حوزه از اهمیت خاصی برخوردار است.
به گزارش گروه بانک و بیمه ، مهندس سید محمد علی جنانی با بیان اینکه حوزه فنی مستمریها، یکی از مهم ترین حوزه های سازمان تامین اجتماعی است و طیف وسیعی از مخاطبین(بازنشسته، بازمانده و ازکارافتاده) را در بر می گیرد، افزود: پرداخت مستمری به بازنشستگان و مستمری بگیران از مهمترین تعهدات این سازمان است.

وی به مقایسه رشد بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در سالهای اخیر پرداخت و اظهار داشت: تعداد بیمه شدگان از سال ١٣۶٠ لغایت ١٣٩۴ ، ٨,٧ برابر شده است، در حالی که تعداد مستمری بگیران حدود ١۵ برابر شده است.

مهندس جنانی گفت: تعداد برقراری مستمری از سال ١٣۵۵ لغایت ١٣٨۵ (٣٠ سال) کمتر از تعداد برقراری مستمری از سال ١٣٨۶ لغایت ١٣٩۴ (٩ ساله) است.

وی با اشاره به توزیع فراوانی تعداد مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت:  از این جمعیت تا پایان سال گذشته، ۶۴,۵۶ درصد بازنشسته، ۵.٢٩ درصد از کارافتاده و ٣٠.١۵ درصد بازمانده هستند.

مهندس جنانی، نهادینه سازی فرهنگ کیفیت، اصلاح فرآیندهای ارایه خدمات، ارتقای کیفیت خدمات به مستمری بگیران، روان سازی امور و افزایش رضایت مندی و عدالت در توزیع و دسترسی خدمت را از اهم اهداف حوزه مستمری های سازمان تامین اجتماعی برشمرد.

وی با اشاره به استراتژی های حوزه مستمری های این سازمان جهت رسیدن به اهداف مد نظر گفت: شناخت فرآیندهای ارایه خدمات، آموزش مداوم و اثر بخش به منظور توانمند سازی کارکنان، تسریع و تسهیل در گردش منطقی اطلاعات، مشارکت دادن مدیریت استانها در نظام تصمیم گیری، اطلاع رسانی مستمر، کارا و اثر بخش وهماهنگی و تعامل با سایر بخشها به خصوص در فرآیندهای مشترک از جمله این استراتژیهاست.

مهندس جنانی، ایجاد سامانه جامع مشاغل سخت و زیان آور، سامانه متمرکز برقراری مستمری،
نظارت بر مصارف تعهدات قانونی وهوشمند سازی فرآیند برقراری مستمری ازکارافتادگی را جزو برنامه های عملیاتی اداره کل مستمری های سازمان تامین اجتماعی در سال جاری عنوان کرد.

منبع : پول نیوز

همچنین ببینید

حراج سکه در بانک کارگشایی از شنبه ۴ آذر

به گزارش پول بانک به نقل از روابط عمومی بانک ملی، سیامک سلیمانی با بیان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =