خانه » خبر » تقدیر از اقدامات بانک مرکزی در ساماندهی موسسات غیرمجاز

تقدیر از اقدامات بانک مرکزی در ساماندهی موسسات غیرمجاز

به گزارش پول بانک (polbank.ir)

تقدیر از اقدامات بانک مرکزی در ساماندهی موسسات غیرمجاز

شورای پول و اعتبار پس از ارایه گزارش بانک مرکزی درباره فعالیت های مربوط به واگذاری مدیریت دارایی ها و بدهی‌های تعاونی های اعتبار غیرمجاز سه گانه به شبکه بانکی کشور از فعالیت های انجام شده تقدیر کرد.
به گزارش ،شورای پول و اعتبار در هزار و دویست و سی و چهارمین جلسه خود در عصر روز سه شنبه ۱۷ مرداد از اقدامات و برنامه‌های انجام شده ازجانب بانک مرکزی درخصوص تعیین تکلیف تعاونی‌های افضل توس، البرز ایرانیان و وحدت (آرمان) ازجانب بانک‌های آینده، تجارت و موسسه اعتباری ملل پس از هماهنگی مرجع قضایی، ضمن تایید اقدامات به عمل آمده، از تلاش‌های انجام شده در حوزه‌های مختلف بانک مرکزی در این خصوص تشکر و قدردانی کرد.
همچنین شورای پول و اعتبار بر لزوم تداوم جدی و قاطع اجرای برنامه‌ها و تدابیر مورد نظر بانک مرکزی تا تصفیه کامل موسسات و تعاونی‌های غیرمجاز و ارائه گزارش‌های نوبه‌ای و سه ماهه از اقدامات انجام شده به این شورا تأکید کرد.
در گزارش بانک مرکزی، اقدامات انجام شده درخصوص تعیین تکلیف سپرده سپرده‌گذاران تعاونی غیرمجاز منحله فرشتگان و پرداخت ۹۰ درصد مانده حساب سپرده‌های تا دو میلیارد ریال به صورت علی الحساب مورد اشاره قرار گرفت.
اعضای شورای پول و اعتبار در این جلسه با توجه به «قانون پولی و بانکی کشور» مصوب سال ۱۳۵۱ و با هدف تعیینِ سازوکار مناسب جهت تعیین تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد در مؤسسات اعتباری، کاهش احتمال سوءاستفاده از وجوه حساب‌های یادشده، ارتقای شفافیت‌های مالی و ایجاد رویه‌ای واحد و یکسان در دفترداری مؤسسات اعتباری و همچنین صیانت از منافع سپرده‌گذاران و صاحبان وجوه، «دستورالعمل اجرایی شناسایی و تعیین‌تکلیف حساب‌های مطالبه نشده و مازاد (ریالی)» را تصویب کردند.

همچنین ببینید

سکه طرح جدید ۱۴۸۰۰ تومان ارزان شد

به گزارش پول بانک  – در بازار آزاد تهران، نرخ سکه تمام بهار آزادی طرح …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =