خانه » بانک » موسسات مالی و اعتباری » موسسه اعتباری ملل » بانک قرض‌الحسنه مهر ایران رتبه نهم اطلاع‌رسانی شبکه‌های اجتماعی

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران رتبه نهم اطلاع‌رسانی شبکه‌های اجتماعی

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک طی سه ماهه اول سال ۱۳۹۶، بر اساس گزارش فعالیت بانک های ایران در شبکه های اجتماعی که توسط درپارتمان آنالیز شبکه های اجتماعی بانکتاک انجام شده است، رتبه نهم را به خود اختصاص داد.

بیش از ۱۵ ماه است که بانکتاک فعالیت بانک های ایرانی در شبکه های اجتماعی را پایش کرده و هر سه ماه یک بار گزارشی در این زمینه ارائه می دهد.

در این آنالیز، صفحات رسمی بانک ها و مؤسسات مالی در تلگرام و اینستاگرام، دو رسانه اجتماعی که در ایران بیشتر مورد اقبال عمومی بوده، بررسی شده است. فعالیت بانک ها در هر دوره سه ماهه فارغ از فعالیت شان در دوره های قبل مورد ارزیابی قرار می گیرد. سپس با مقایسه نتایج این دوره با دوره سه ماهه قبل که گزارش آن موجود است، تغییرات صورت گرفته نیز گزارش می‌شود.  

تعداد فالوئر، کیفیت محتوا، تعامل با مخاطب، کیفیت مدیریت صفحه، محبوبیت محتوا و متوسط پست در ماه به عنوان ۶ شاخصی است که در این ارزیابی ها مورد توجه قرار گرفته و بر اساس آن در حوزه اینستاگرام بانک های سامان، ملت، آینده، پاسارگاد، شهر، تجارت، ایران زمین، گردشگری، قرض الحسنه مهر ایران و بانک مرکزی رتبه اول تا دهم را به خود اختصاص دادند.

شایان ذکر است، برای رتبه بندی بانکها از دو تکنیک رتبه بندی «تاپسیس» و «همسانی» یا «مشابهت» استفاده شد که هردو نتایج مشابهی داشتند.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

برندگان سی‌ونهمین مرحله قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه بانک سپه

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =