خانه » بیمه » بیمه سینا » طرح های جدید بیمه ای انحصاری می شوند

طرح های جدید بیمه ای انحصاری می شوند

به گزارش پول بانک

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۱/۲۴

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

تعداد بازدید: ۷۰۵

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی گفت: برای توسعه نوآوری در صنعت بیمه، بخشنامه ای مبنی بر ضوابط تنظیم محصولات جدید بیمه ای تنظیم شده است که بر اساس آن، اگر شرکتی طرح جدید بیمه ای داشته باشد، می تواند انحصار آن را تا مدت معینی به خود اختصاص دهد.

رحیم مصدق در گفت وگو با مهر با اشاره به اینکه ضریب نفوذ بیمه در سال ۷۶ حدود نیم درصد بود و هم اکنون به بیش از سه برابر افزایش یافته است، افزود: در چند سال اخیر با تغییر نظام تعرفه ای، امکان نرخ گذاری به خود شرکت های بیمه واگذار شده است

 معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی گفت: برای توسعه نوآوری در صنعت بیمه، بخشنامه‌ای مبنی بر ضوابط تنظیم محصولات جدید بیمه‌ای تنظیم شده است که بر اساس آن، اگر شرکتی طرح جدید بیمه‌ای داشته باشد، می‌تواند انحصار آن را تا مدت معینی به خود اختصاص دهد.

رحیم مصدق در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اینکه ضریب نفوذ بیمه در سال ۷۶ حدود نیم درصد بود و هم‌اکنون به بیش از سه برابر افزایش یافته است، افزود: در چند سال اخیر با تغییر نظام تعرفه‌ای، امکان نرخ‌گذاری به خود شرکت‌های بیمه واگذار شده است. معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی تعداد شرکت‌های فعال در صنعت بیمه کشور را هم‌اکنون ۲۵ شرکت ذکر و اعلام کرد: دو شرکت با دریافت مجوز در نوبت تاسیس هستند، همچنین ۴۸ گروه متقاضی تاسیس شرکت بیمه در مراحل تکمیل مدارک و روند بررسی برای دریافت مجوز و ورود به بازار هستند. وی فعالیت شرکت‌های غیردولتی در کشور را نشانه‌ای از توسعه یافتگی صنعت بیمه ذکر و بیان کرد: به منظور توسعه نوآوری در صنعت بیمه، بخشنامه‌ای مبنی بر ضوابط تنظیم محصولات جدید بیمه‌ای تنظیم شده است که بر اساس آن اگر شرکتی طرح جدید بیمه‌ای داشته باشد، می‌تواند انحصار آن را تا مدت معینی به خود اختصاص دهد. مصدق با بیان اینکه تمایز رقابتی مبتنی بر نوآوری لازمه امروز صنعت بیمه است، گفت: رقابت مبتنی بر کاهش نرخ برای بیمه گر و بیمه‌گذار نتیجه‌ای ندارد و لازم است رقابت معطوف به نوآوری طرح‌ها، نحوه ارائه خدمات به مردم و پرداخت خسارت باشد. این مقام مسوول در صنعت بیمه کشور با تاکید بر اینکه شرکت‌های بیمه برای شناساندن رشته‌های جدید بیمه‌ای و طرح‌های جدید برای توسعه صنعت بیمه باید تلاش کنند، گفت: در این راستا چند آیین‌نامه جدید در شورای‌عالی بیمه تصویب و به صنعت بیمه کشور ابلاغ شده است. معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی آیین‌نامه محاسبات فنی بیمه‌ای، آیین‌نامه حمایت از حقوق بیمه‌گذاران و آیین‌نامه توانگری مالی شرکت‌های بیمه به منظور محاسبه و کنترل ذخایر شرکت را از جمله این آیین‌نامه‌ها ذکرکرد.

همچنین ببینید

پیام تبریک مدیرعامل بیمه سینا به مناسبت پانزدهمین سال‌روز تأسیس آن

به گزارش پول بانک فرارسیدن پانزدهمین سال‌روز تأسیس شرکت بیمه سینا را به اعضای هیأت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =