سرخط خبرها
خانه » پرداخت الکترونیک » پایان هفته فرابورس با رشد بیش از یک درصدی شاخص

پایان هفته فرابورس با رشد بیش از یک درصدی شاخص

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا؛  امروز چهارشنبه ۷ تیرماه شاخص کل نیز افزایش ۱۰ واحدی را به ثبت رساند که عمده این رشد از جانب نمادهای پتروشیمی، پالایشی و فلزات اساسی رقم خورد.  

نمادهای «مارون»، «هرمز»، «شراز»، «میدکو» و «شاوان» تا سطح حداکثر ۶ واحدی تاثیر مثبت بر آیفکس داشته و موجب رشد بیش از یک درصدی این نماگر بازار و صعود آن تا سطح ۹۱۰ واحدی شدند.

معامله ۹۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۱۰ میلیارد ریال نیز ماحص نقل و انتقال سهام در مجموع بازارهای اول و دوم است.

نماد معاملاتی شرکت‌های ذوب‌آهن و تولید برق ماهتاب کهنوج به ترتیب بیشترین حجم و ارزش معاملات را در این دو بازار کسب کردند.  

در نماد «ذوب» سهامداران شاهد جابه جایی ۲۴ میلیون سهم به ارزش ۱۷ میلیارد ریال و در نماد «بکهنوج» شاهد معامله ۱۰ میلیون سهم به ارزش ۹۰ میلیارد ریال بودند.

نماد «ذوب» امروز همچنین درصدر نمادهای پربازدید فرابورس قرار گرفت، سهامداران حقیقی و حقوقی به ترتیب مشارکت ۹۰ و ۶۵ درصدی در سمت خرید و فروش این نماد داشتند.

سه توقف نماد و بازگشایی یک نماد دیگر نیز در جریان بازار امروز رقم خورد؛ به این ترتیب نماد معاملاتی شرکت‌های عمران و توسعه شاهد و شرکت سرمایه گذاری اقتصاد نوین جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام، در روز یکشنبه مورخ ۱۱ / ۴ / ۹۶ و نماد معاملاتی شرکت بورس انرژی (انرژی۱، انرژی۲، انرژی۳)، به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز دوشنبه مورخ ۱۲ / ۴ / ۹۶ در پایان معاملات امروز چهارشنبه متوقف شدند. در مقابل نماد معاملاتی شرکت بهمن دیزل (خدیزل۱) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰ درصد بازگشایی شد.

 معاملات بازار پایه نیز امروز ۹۲ میلیارد ریالی شد.  

در مجموع تابلوهای معاملاتی این بازار سهامداران بیش از ۷۹ میلیون سهم به ارزش ۹۲ میلیارد ریال را دست به دست کردند.  

نگاهی به تابلو تسهیلات مسکن نیز نشان می‌دهد ۶۲ هزار ورقه تسه به ارزش بیش از ۴۶ میلیارد ریال در این تابلو دادوستد که اوراق تسهیلات مسکن شهریور ۹۴ بالاترین قیمت معاملاتی و تسه دی ماه ۹۳ کمترین قیمت را در این تابلو تجربه کردند. قیمت این اوراق امروز در بازه ۷۲۹ تا ۷۶۲ هزار ریال در نوسان بود.  

اسناد خزانه اسلامی مرحله یازدهم روز جاری در صدر بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس ایستاد. در این بازار شاهد جابه جایی ۱۵۰ هزار ورقه بهادار به ارزش ۱۴۳ میلیارد ریال بودیم.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

حق بیمه رانندگان قانونمدار کاهش می‌یابد

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا، عبدالناصر همتی در خصوص جزییات این آیین نامه اظهارداشت: …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 1 =