خانه » بیمه » بیمه تامین اجتماعی » تعیین تعرفه های پزشکی باید مبتنی بر یک کتاب مرجع بین المللی باشد و از کاهش یا افزایش های مقطعی پرهیز شود

تعیین تعرفه های پزشکی باید مبتنی بر یک کتاب مرجع بین المللی باشد و از کاهش یا افزایش های مقطعی پرهیز شود

به گزارش پول بانک

دکتر نوربخش در نشست با نمایندگان بیمارستان های خصوصی:

تعیین تعرفه های پزشکی باید مبتنی بر یک کتاب مرجع بین المللی باشد و از کاهش یا افزایش های مقطعی پرهیز شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه ای با حضور وزیر تعاون٬ کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان بیمارستان های خصوصی کشور، موضوع افزایش تعرفه های پزشکی این بخش از درمان کشور را بررسی کردند.

تعیین تعرفه های پزشکی باید مبتنی بر یک کتاب مرجع بین المللی باشد و از کاهش یا افزایش های مقطعی پرهیز شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش گفت: این جلسه به درخواست بخش خصوصی و موافقت دکتر ربیعی انجام شد.
وی افزود: در تعیین افزایش تعرفه های پزشکی خدمات در بیمارستان های خصوصی، سقف افزایش تعرفه ها مصوب هیات دولت و اینکه بخش خصوصی صورت های مالی را برای بیماران نهایی کرده و بیماران این هزینه ها را از ابتدای سال پرداخت کرده اند و عقد قرارداد با بیمه های تکمیلی مورد توجه است.
دکتر نوربخش اظهار داشت: پیشنهاد ما در این زمینه ۶ تا ۷ درصد است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بخش خصوصی درمان مانند یک بنگاه وظیفه تولید سلامت را برعهده دارد، گفت: این بخش نهاده های تولیدی مانند هزینه های آب، برق، پرسنل، تجهیزات پزشکی، موادغذایی، استهلاک و… دارد که متناسب با نرخ تورم افزایش پیدا می کند که طبیعتا باید برای خدمات درمانی نیز افزایش تعرفه ها منطقی باشد.
وی افزود: در تعیین تعرفه های پزشکی لازم است به مقولاتی مانند افزایش مالیات و دیه پزشکان توجه شود. همچنین بایستی موضوعاتی مانند افزایش حقوق و دستمزد نیروی انسانی، هزینه آب و برق و… مورد نظر باشند.
دکتر نوربخش با بیان اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت امکانات درمانی بخش دولتی تقویت شد، گفت: بیماران در این شرایط با انتخاب خود بخش خصوصی را برای دریافت خدمات انتخاب می کنند که این بخش نیاز به افزایش منطقی تعرفه ها دارد.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه شایسته است بجای افزایش یا کاهش تعرفه ها به صورت مقطعی به کتاب رفرنس بین المللی استناد کنیم، افزود: کتاب ارزش خدمات سلامت نیاز به بازنگری دارد و تغییرات جدی در آن نسبت ها میان ارزش خدمات را دستخوش تغییر می کند لذا بهتر است بر کتاب ارزش نسبی خدمات پزشکی مبتنی بر کتاب مرجع بین المللی خدمات درمانی متکی باشیم.
وی تصریح کرد: بخش خصوصی درمان کشور ۷ الی ۸ درصد تخت های کشور را در اختیار دارد اما موضع وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی بر تقویت این بخش است.
دکتر نوربخش در پایان این نشست از همراهی بخش خصوصی درمان برای اجرای طرح تحول نظام سلامت تشکر کرد.

همچنین ببینید

لزوم افزایش میزان نفوذ تامین اجتماعی در گلستان

به گزارش پول بانک لزوم افزایش میزان نفوذ تامین اجتماعی در گلستان ۳۹ درصد ازجمعیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دو =