خانه » بانک » موسسات مالی و اعتباری » موسسه کوثر » تسهیل در روابط بانکی گام مهم تحکیم روابط تهران سئول

تسهیل در روابط بانکی گام مهم تحکیم روابط تهران سئول

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در آغاز مذاکرات رسمی دوجانبه با «چانگ سی کیونگ» همتای کره جنوبی خود از اداره مناسب نشست بین‌المللی روسای مجالس آسیا و اروپا (اوراسیا) تشکر کرد و بر اهمیت ساماندهی همکاری های اقتصادی، بازرگانی، گمرکی و مالی کشورهای حوزه اوراسیا تاکید کرد.

وی در بخشی از سخنان خود ابعاد برنامه ۵ ساله ششم جمهوری اسلامی ایران را تبیین کرد و آمادگی تهران را برای پذیرش سرمایه‌گذاری کره جنوبی و واگذاری پروژه‌هایی در حوزه های انرژی، محیط زیست، خطوط ریلی و … را اعلام کرد.

لاریجانی آمادگی گروه دوستی پارلمانی و کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی را برای تقویت روابط موجود مورد تاکید قرار داد.

رئیس مجلس کره جنوبی روابط دو کشور را رو به پیشرفت خواند و افزود: روابط پارلمانی تقویت کننده و مکمل روابط بخش های دولتی و خصوصی دو کشور  است.

وی آمادگی کشورش را برای همکاری با ایران در حوزه های انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، انرژی های پاک و خودروسازی مورد تاکید قرار داد و افزود: ما هم عقیده داریم که رفع موانع و تسهیل صدور روادید و برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور زیربنای توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور است.

رئیس مجلس کره جنوبی در پاسخ به دعوت لاریجانی آمادگی خود را برای سفر به تهران ابراز داشت و گفت: پیشنهاد می‌کنم که هر سال در تهران و سئول به نوبت دیدار داشته باشیم.

در پایان این دیدار ضمن تاکید طرفین بر ضرورت تمرکز بر راه حل سیاسی و مذاکره در بحران‌های منطقه‌ای از جمله در قبال کره شمالی، سوریه، یمن و لیبی خطر فزاینده رشد و سرایت تروریسم به شرق آسیا و از جمله فیلیپین مورد توجه قرار گرفت و بر اهمیت رایزنی‌ها و مقابله جدی با تروریسم تاکید شد.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

سفر مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی به منطقه زلزله زده

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا از روابط عمومی صندوق تامین خسارت های بدنی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 8 =