خانه » بانک » بانک خصوصی » بانک ملت » برنامه ششم مرحله‌ای برای توسعه همکاری بانکی تهران سئول است

برنامه ششم مرحله‌ای برای توسعه همکاری بانکی تهران سئول است

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا از خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار با «لی ناک یئون» نخست وزیر کره جنوبی با اشاره به رفع موانع بانکی و تجاری در مناسبات ایران و برخی کشورهای اروپایی بر ضرورت تسهیل روابط بانکی و تجاری دو کشور تاکید کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از توسعه همه جانبه همکاری ها و مرور مناسبات رو به رشد دو کشور گفت: همکاری ایران و کره جنوبی در حوزه های متنوع اقتصادی یک شروع مجدد در احیای روابط بین دو کشور است.

لاریجانی آمادگی ایران را برای جذب سرمایه های کره جنوبی در حوزه های نفت و گاز اعلام و تاکید کرد مجلس شورای اسلامی ایران از ظرفیت خود برای کمک به اجرای توافقاتی که بین تهران و سئول به امضا رسیده، استفاده خواهد کرد.

«لی ناک یئون» نخست وزیر کره جنوبی نیز در این دیدار با ذکر خاطراتی مثبت از آخرین سفر خود به ایران بر آمادگی کره جنوبی بر توسعه و تحکیم روابط دو کشور اشاره کرد و افزود: ما آمادگی داریم با توجه به ظرفیت متنوع همکاری در حوزه های مختلف همکاری با ایران را ارتقا بخشیم.

وی ضمن تشریح پیشرفت کره جنوبی در حوزه تکنولوژی وصنعت خودرو بر تبادل تجارب در حوزه های پیشرفت دو کشور اشاره کرد.

نخست وزیر کره جنوبی توریست ایرانی را دارای فرهنگ غنی و ثروتمند خواند و از تقویت همکاری در این بخش استقبال کرد؛ وی همچنین و بر تلاش جهت تسهیل همکاری های اقتصادی و بازرگانی تاکید کرد.

«لی ناک یئون» ضمن تمجید از سیستم انتخاباتی دقیق و روشن ایران، دموکراسی در جمهوری اسلامی ایران را ستود.

وی در پایان حادثه تروریستی اخیر در تهران را محکوم کرد.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

انعقاد بیش از ۱۱ هزار قرارداد آتی سکه

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا، روز گذشته در بازار نقدی طلا، هر قطعه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =