خانه » بانک » موسسات مالی و اعتباری » موسسه کوثر » ارزش بازار ناشران بورس تهران ۳۲۰ هزار میلیاردی شد

ارزش بازار ناشران بورس تهران ۳۲۰ هزار میلیاردی شد

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا، شایان ذکر است از میان ۳۲۴ شرکت در بورس تهران فعالیت دارند، رتبه اول تا سوم  از نظر ارزش بازار به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۲۳۱۶۰۰ میلیارد ریال، ارتباطات سیار ایران با ۱۳۱۷۰۰ میلیارد ریال و مخابرات ایران با ۱۱۶۵۲۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

همچنین شرکت های فولاد مبارکه اصفهان،  ملی صنایع مس ایران، پترشیمی جم، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه گذاری غدیر، خدمات انفورماتیک و  مدیریت پروژه های نیروگاهی مپنا به ترتیب با ۱۰۳۲۷۵ میلیارد ریال، ۹۲۱۰۰ میلیارد ریال، ۹۰۷۲۰ میلیارد ریال، ۸۱۱۲۸ میلیارد ریال، ۷۸۳۳۶ میلیارد ریال، ۷۳۰۸۳ میلیارد ریال و ۷۲۶۱۰ میلیارد ریال رتبه های چهارم تا دهم را به نام خود ثبت کردند.

از سویی دیگر شرکت های تولیدی گرانیت بهسرام، آلومراد، تولیدی و صنعتی درخشان تهران، نوش مازندران، پارس سرام، ماشین سازی نیرو محرکه، صنایع جوشکاب یزد، کمک فنر ایندامین، تولیدی لنت ترمز ایران و لامیران به ترتیب در انتهای این جدول قرار دارند.

آخرین وضعیت P/E ناشران بورسی

لازم به ذکر است بین شرکت هایی که در تابلوهای بورس تهران معامله می شوند، ۷۸ شرکت دارای P/E بیش از ۲۰ مرتبه هستند.

همچنین ۷۱ شرکت دارای P/E بین ۱۰ تا ۲۰ مرتبه و ۱۵۱ شرکت دارای P/E کوچکتر از ۱۰ بوده، این درحالی است که ۲۴ شرکت با پیش بینی زیان، P/E منفی دارند.

گفتنی است، قیمت به ازای هر سهم برای ۴۰ شرکت بیش از ۱۰۰۰۰ ریال است. قیمت هر سهم  ۱۳۱ شرکت  نیز بین  ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریال است. ۱۳۲ شرکت هم  با قیمتی مابین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریال  در تابلوی بورس مشاهده می شود و قیمت سهم ۲۱ شرکت نیز کمتر از ۱۰۰۰ ریال داد و ستد می شود.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

دریافت کارمزد بانک‌ها از حساب‌های دولتی غیرقانونی است

به گزارش پول بانک به گزارش ایبِنا به نقل از مهر، بر اساس نامه معاونت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =