خانه » پرداخت الکترونیک » رایزنی های بانکی ظریف با آلمانی ها

رایزنی های بانکی ظریف با آلمانی ها

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا، محمدجوادظریف که به دعوت رسمی همتای آلمانی اش برای افتتاح اجلاس سالانه شورای روابط خارجی اروپا به آلمان سفر کرده است، افزود: در این اجلاس قصد دارم درباره اوضاع منطقه و نحوه همکاری ایران و اروپا برای پیشبرد ثبات و امنیت در منطقه و همچنین مبارزه با تروریسم و افراط گرایی صحبت کنم.

 ظریف با اشاره به دیدارهایش با رییس جمهور و چند وزیر آلمانی و همچنین نشست با صاحبان صنایع و تجار بزرگ آلمان گفت: شرکتهای بزرگ آلمانی بسیار علاقه مند هستند در بازار ایران حضور داشته باشند و سرمایه گذاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های خوبی در این زمینه صورت گرفته است تصریح کرد: ما در روزهای آینده شاهد آغاز برخی فعالیت های جدید آلمان در ایران خواهیم بود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: از یک طرف با توجه به شرایط خوب روابط دوجانبه و ضرورت همکاری های گسترده تر اروپا با ایران در چارچوب اجرای برجام و از طرف دیگر با توجه به شرایط حساس منطقه ما و نیاز به همفکری و رایزنی، این گفتگوها انجام خواهد شد که امیدوارم در جهت منافع مردم و کشور باشد.

 ظریف در پاسخ به سوالی درباره مشکلات بانکی که در زمینه همکاری های اقتصادی دو کشور وجود دارد نیز، گفت: بعد از ظهر امروز با وزیر دارایی آلمان که نقش خوبی در اجلاس اخیر FATF برای تمدید تعلیق تحریم های ایران داشت دیدار و گفتگو خواهم کرد.

وی افزود : یکی از موضوعات این گفتگو گسترده شدن همکاری های بانکی است. ما در شرایط کنونی هم همکاری های خوب بانکی با اروپا و آلمان داریم اما نیاز است که بانک های بزرگ اروپایی با ایران وارد تعامل شوند و دولتهای اروپایی اطمینان لازم را به بانکها بدهند که علیرغم تلاش های دولت کنونی ایالات متحده، از آنها حمایت می کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت : علی رغم تلاش های بسیار گسترده آمریکا و رژیم های سعودی و صهیونیستی برای عدم تمدید تعلیق تحریم های ایران در اجلاس اقدام مالی FATF، آلمان و کشورهای اروپایی به همراه روسیه و چین همکاری خوبی برای منزوی کردن این گروه تندرو داشتند.

یادآور می شود، ظریف فردا با وزرای اقتصاد و انرژی و خارجه و همچنین رییس جمهور آلمان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

تنها ۴ درصد مردم ایران بیمه عمر و زندگی دارند

به گزارش پول بانک سیدحسین سلیمی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره توسعه نیافتگی بیمه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 15 =