خانه » پرداخت الکترونیک » حواله پژو ۲۰۰۸ قابل خرید و فروش نیست

حواله پژو ۲۰۰۸ قابل خرید و فروش نیست

به گزارش پول بانک

به گزارش ایبِنا، استقبال چشمگیر از نخستین مرحله عرضه محصول جدید شرکت مشترک ایران خودرو و پژو، “ایکاپ” باعث شد تا عده‌ای از افرادی که موفق به ثبت نام در این طرح شده اند، امتیاز خود را در معرض فروش در قبال دریافت مبلغی بیشتر از وجه پرداختی قرار دهند، در حالی که امکان این امر وجود ندارد و از سوی ایران خودرو نیز به هیچ وجه تایید نمی‌شود.

ایران خودرو پیش از اجرای طرح پیش فروش در برنامه‌های اطلاع رسانی و تبلیغاتی خود بارها اعلام کرده که امکان صلح در خصوص پژو ۲۰۰۸ وجود ندارد، به این معنا که متقاضیان ثبت نام در پیش فروش پژو ۲۰۰۸ نمی‌توانند امتیاز و حواله خود را به شخص دیگری واگذار کنند؛ این اقدام صورت گرفت تا مشتریان و متقاضیان اصلی و واقعی برای خرید این محصول اقدام به ثبت نام کنند.

با این وجود و پس از عرضه محصول جدید ایران خودرو در برخی وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌های خرید و فروش مشاهده شد که برخی خریداران حواله ثبت نامی خود را در معرض فروش قرار داده اند؛ با توجه به اینکه امکان صلح در این طرح وجود ندارد، فروشندگان شیوه وکالتنامه‌ای را برای این انتقال در نظر گرفته اند؛ حال آنکه این وکالت حتی در صورت ثبت قانونی و محضری نیز بدون دخالت، اطلاع و تائید ایران خودرو به عنوان طرف اصلی قرارداد فروش محصول تنظیم می‌شود و ایران خودرو هیچگونه مسئولیتی در قبال تحویل خودرو به فرد خریدار ندارد.

محصولات عرضه شده در زمان مقرر فقط و فقط به شخصی تحویل داده می‌شود که مشخصاتش در سایت فروش ایران خودرو درج شده است. با توجه به اینکه در طرح پیش فروش پژو ۲۰۰۸ سود انصراف نیز پیش بینی شده، صاحب حواله می‌تواند قبل از رسیدن موعد تحویل خودرو به ایران خودرو مراجعه کرده و با ارائه اسناد و مدارک شخصی نسبت به فسخ قرارداد اقدام و اصل پول واریزی و سود حاصل از آن را دریافت کند.

این فرآیند می‌تواند بدون کوچکترین اطلاع فرد خریدار حواله صورت گیرد و عملا زمینه کلاهبرداری را فراهم کند. از اینرو و با توجه به شرایط اعلام شده؛ گروه صنعتی ایران خودرو به صراحت اعلام می‌کند که حواله و امتیازهای عرضه شده در طرح پیش فروش محصول پژو ۲۰۰۸ به هیچ عنوان قابل خرید و فروش نیستند و از هموطنان نیز می‌خواهد تا نسبت به این موضوع هوشیار باشند.

منبع : ایبنا

همچنین ببینید

تجمیع کارت های بانکی در کارت هوشمند انجام نمی شود

به گزارش پول بانک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تجمیع کارت های شخصی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =