خانه » پرداخت الکترونیک » سرقت ۵ میلیاردی از شهروندان با دستگاه کارتخوان سیار

سرقت ۵ میلیاردی از شهروندان با دستگاه کارتخوان سیار

به گزارش پول بانک


رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که با نصب دستگاه اسکیمر بر روی دستگاه کارتخوان سیار اطلاعات حساب شهروندان را به دست آورده و از حساب آنها سرقت انجام می‌داد توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت از حساب بانکی آنها به صورت اینترنتی بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود:با انجام تحقیقات گسترده مشخص گردید همه شاکیان از فردی که به صورت سیار کالایی را با استفاده از دستگاه کارتخوان (pos) ارائه می‌نمود‌ خرید انجام داده‌اند.

سرهنگ مرتضوی ادامه داد: نهایتاً پس از تحقیقات تخصصی و انجام اقدامات فنی متهم که به استان دیگری پناه برده بود شناسایی که با هماهنگی مقام محترم قضایی در مخفیگاه خود دستگیر و به پلیس فتا استان اصفهان منتقل گردید.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در بازجویی‌های انجام شده متهم پس از اعتراف صریح به بزه انتسابی به سرقت از حساب ده نفر از شهروندان که در مجموع بیش از ۵ میلیارد ریال می‌شود اقرار نمود.

سرهنگ مرتضوی گفت: با انجام تحقیقات تخصصی بیشتر محرز گردید متهم با جاساز دستگاه اسکیمر در دستگاه POS پس از خرید مشتری و کشیدن کارت در دستگاه pos و کپی اطلاعات بانکی آنها در دستگاه اسکیمر در فرصتی مناسب اقدام به سرقت از حساب آنها می‌نمود.

وی افزود: همچنین در تحقیقات بیشتر مشخص گردید متهم توانسته اطلاعات حساب بانکی بیش از ۱۰۰ نفر از شهروندان را کپی برداری نماید که با اقدام به موقع پلیس از سرقت های بیشتر جلوگیری به عمل آمد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان به همشهریان توصیه نمود: حق مشتری است که کارت بانکی را خودش در دستگاه pos بکشد و همچنین رمز آن را به دور از چشم فروشنده و یا دوربین های مداربسته وارد نماید.

 

منبع : ابی نیوز ebinews.com

همچنین ببینید

تجمیع کارت های بانکی در کارت هوشمند انجام نمی شود

به گزارش پول بانک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تجمیع کارت های شخصی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 14 =