خانه » بورس » رشد ۷۰ درصدی ارزش معاملات بازار فرآورده‌های نفتی بورس انرژی

رشد ۷۰ درصدی ارزش معاملات بازار فرآورده‌های نفتی بورس انرژی

به گزارش پول بانک

مدیر عامل بورس انرژی گفت: با گذشت ۵۵ روز کاری از ابتدای سال تا به امروز ، بازار فیزیکی بورس انرژی ایران میزبان عرضه‌های متعدد پالایشگاهی و پتروشیمی بوده که در مجموع بالغ بر ۴۹۳ هزار تن انواع فرآورده‌ها به ارزش بیش از ۶ هزار و ۶۸۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفته است.

رشد 70 درصدی ارزش معاملات بازار فرآورده‌های نفتی بورس انرژیبه گفته مدیر عامل بورس انرژی، رشد ۱۷۲ درصدی حجم و ۲۶۴ درصدی ارزش معاملات در سال جاری تاکنون در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران رقم خورده است.
مدیر عامل بورس انرژی از رشد ۲۶۴ درصدی ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی ایران در سه ماه اول امسال خبر داد و گفت: با گذشت ۵۵ روز کاری از ابتدای سال تا به امروز ، بازار فیزیکی بورس انرژی ایران میزبان عرضه‌های متعدد پالایشگاهی و پتروشیمی بوده که در مجموع بالغ بر ۴۹۳ هزار تن انواع فرآورده‌ها به ارزش بیش از ۶ هزار و ۶۸۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفته است.

سید علی حسینی با اشاره به ارزش معاملات بورس انرژی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، عنوان کرد: در دوره مشابه سال قبل تا روز ۲۸ خرداد ماه ۹۵ که شامل ۵۷ روز کاری بوده است، قریب به ۲۹۳ هزار تن انواع فرآورده نفتی با ارزش حدود ۲ هزار و ۵۳۳ میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفته است.

به گفته وی طی سال جاری تا کنون رشد ۱۷۲ درصدی حجم معاملات و ۲۶۴ درصدی ارزش معاملات در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران رقم خورده است.

حسینی افزود: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۳۵۷ هزار و ۱۶۲ تن انواع حامل‌های انرژی در رینگ داخلی به ارزشی بالغ بر ۵۳۶،۴ میلیارد ریال و ۱۴۹ هزار و ۶۲۶ تن انواع حامل‌های انرژی در رینگ بین‌الملل به ارزشی بالغ بر ۲۶۱،۲ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفته است که از منظر حجم، ۷۰ درصد معاملات در رینگ داخلی و ۳۰ درصد نیز در رینگ بین‌الملل بوده است.

همچنین از لحاظ ارزش معاملات، ۶۷ درصد مربوط به عرضه‌های رینگ داخلی و ۳۳ درصد نیز در رینگ صادراتی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران صورت گرفته است.

منبع : پول نیوز

همچنین ببینید

شاخص بورس از ۴۸۴ هزار وحد افزایش یافت

به گزارش پول بانک ارزش بازار سهام به قیمت جاری هم بیش از ۳۴۱ هزار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =