خانه » بیمه » دولت پیگیر بیمه اصحاب فرهنگ و هنر

دولت پیگیر بیمه اصحاب فرهنگ و هنر

به گزارش پول بانک

از معاون پارلمانی و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت به صورت جدی پیگیر بیمه اصحاب فرهنگ و هنر کشور بوده و برای این منظور تفاهم نامه ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سازمان تامین اجتماعی امضا شده است.


()،سید هادی حسینی در نشست هماهنگی ادارات تابعه فرهنگ و ارشاد اسلامی در سنندج افزود: دولت تاکید زیادی برای بیمه اصحاب فرهنگ و هنر داشته اما این تاکید با هجمه هایی روبرو و برخی آسیب ها ایجاد شد که با امضای این تفاهم نامه امیدواریم این مشکل حل شود.

وی اضافه کرد: برخی افراد از این موقعیت سوء استفاده کرده و خارج از حوزه فرهنگ و هنر، برای بیمه هنرمندان درخواست داده بودند.

معاون پارلمانی و امور استان های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کمبود اعتبارات بخش فرهنگ نیز گفت: ۹۶ درصد اعتبارات این وزارتخانه صرف هزینه های جاری و حقوق کارکنان می شود در حالی که این مقدار در سایر دستگاه ها، کمتر از ۸۵ درصد است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از آموزش و پرورش، بیشترین اعتبارات را صرف پرداخت هزینه های جاری و حقوق کارکنان می کند.

وی اضافه کرد: با وجود این، کارکنان این دستگاه از میانگین حقوق و مزایای کمتری نیز در مقایسه با سایر دستگاه های دیگر برخوردار هستند.

وی اظهار کرد: سرانه فضای فرهنگی در کشور باید ارتقا پیدا کند و میزان اعتبارات بخش فرهنگ در کشور کم بوده و این کمبودها در بخش منابع انسانی نیز وجود دارد.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: سال گذشته ۱۷ گروه هنری از استان های مختلف کشور به جشنواره های خارجی اعزام شدند.

محمد مهدی احمدی افزود: در گذشته هنرمندان استان سهمی در اعزام به جشنواره های خارج از کشور نداشتند و به همین دلیل بسیاری از آنها در استان ها فعالیت نمی کردند.

وی برگزاری هفته های فرهنگی و برگزاری جشنواره های کشوری در استان ها را از برنامه های این وزارتخانه عنوان کرد و اضافه کرد: استان های مختلف نیز باید برگزاری برنامه ها را به شهرستان های انتقال دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان هم گفت: استان کردستان یکی از استان های فرهنگی کشور بود و لازم است به حوزه فرهنگ این استان توجه بیشتری شود.

به نوشته ایرنا،حجت الاسلام رحیم جعفری افزود: کردستان دارای سابقه تاریخی و تمدن بسیار غنی بوده و به حق به سرزمین فرهنگ و هنر شناخته می شود.

وی اضافه کرد: کردستان از لحاظ امنیت نیز جزو استان های امن کشور بوده و شخصیت های برجسته فرهنگی و هنری زیادی در این استان به تمدن ایرانی اسلامی خدمات شایانی ارائه کردند.

منبع : بنکر

همچنین ببینید

چرا بانک‌ها بیمه‌نامه مرهوناتی می‌خواهند؟

به گزارش پول بانک یکی از درخواست‌های بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و صاحبان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =