خانه » خبر » انک مهر اقتصاد: هیچ مذاکره‌ای برای ادغام نداریم

انک مهر اقتصاد: هیچ مذاکره‌ای برای ادغام نداریم

به گزارش پول بانک

معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد با تأکید براینکه تاکنون هیچ مذاکره ای بین این بانک و موسسات کوثر و ثامن برای ادغام انجام نداشته است، گفت: درصورتی که ادغام تصمیم حکومتی باشد از آن تبعیت می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، حاجی مرزدارانی معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد در نشست خبری درباره خبرهای منتشر شده در شبکه مجازی و محافل خبری مبنی بر ادغام بانک مهر اقتصاد با موسسات ثامن و کوثر به ایراد توضیحاتی دراین باره پرداخت و گفت: هرگونه برنامه ریزی برای ادغام با این موسسات را تکذیب می‌کنیم.

 
وی از پیگیری قضایی وامنیتی این بانک برای برخورد با منتشرکنندگان شایعه مذکور خبر داد و گفت: هیچ مذاکره ای یا نشست مشترکی با مدیران موسسات ثامن و کوثر برای ادغام با بانک مهر اقتصاد انجام نشده است.

 
معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد آلوده کردن فضای ذهنی مشتریان و سپرده گذاران بانکی و ایجاد چنین فضایی را به هیچ وجه درست ندانست و باعث تشدید مشکلات دانست و گفت: مدیران بانکها باید با هوشمندی مانع از ایجاد فضای ملتهب برای سپرده گذاران خواهد شد.

 
مرزدارانی با اشاره به اینکه سهامداران بانک مهر اقتصاد بسیج مستضعفین هستند، گفت: به عنوان بانک عامل تمام تلاش خود را برای اقتصاد مقاومتی به کار گرفته ایم.

 
وی افزود: درصورتی که ادغام بانک مهر اقتصاد با هر بانک یا موسسه دیگری انجام شود، از آن تبعیت خواهیم کرد.

 
معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد درباره سوال تسنیم که چرا تاکنون مجوز مهر اقتصاد دریافت نشده است، گفت: آخرین مجوز مهر اقتصاد بانک مرکزی «بانک در شرف تأسیس است» که البته بانک مرکزی قبل و بعد از صدور مجوز شرایطی را برای بانکها درنظر می‌گیرد که بانکها ملزم به اجرای آن هستند؛ یکی از شرایطی که برای دریافت مجوز نهایی بانک مهراقتصاد لازم است افزایش سرمایه و واگذاری سهام بود که شرط اول انجام شد ولی شرط دوم به خاطر شرایط دو سه سال اخیر بازار سرمایه با تأخیر در حال انجام است البته مذاکراتی را با سرمایه گذاران خاص برای واگذاری سهام بانک انجام داده ایم.

 
مرزدارانی درباره خروج سپرده از بانک بعد از شایعات دو سه روز اخیر گفت: به طور حتم همزمان با انتشار این اخبار حجم مراجعه مردم به شعب افزایش می یابد ولی بانک هیچ مشکلی برای بازپرداخت سپرده های مردم ندارد و با مدیریت نقدینگی و منابع کار را انجام می‌دهد.

 
وی از سپرده‌گذاران  خواست فکر شده عمل کنند و به شایعات منتشره در فضای مجازی و برخی محافل خبری توجه نکنند.

 
معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد در عین حال این را هم گفت: هیچ محدودیتی در بانک مهر اقتصاد برای بازپس دادن سپرده های مردم اعمال نشده است.

منبع : اقتصاد ایران آنلاین

همچنین ببینید

رتبه اول بانک ملت در اعطای وام در استان مرکزی

به گزارش پول بانک افشون گفت: بانک ملت در میزان پرداخت تسهیلات رتبه نخست استان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =