خانه » بانک » فعلا طلا نخرید

فعلا طلا نخرید

به گزارش پول بانک

جرمی سیگل استاد کالج اقتصاد و بازرگانی وارتون در مصاحبه با شبکه بلومبرگ تصریح کرد: افزایش ریسک های سیاسی در آمریکا خطر افت ۱۰ درصدی شاخص سهام را بیشتر کرده ولی این مساله دلیلی برای عجله سرمایه گذاران بین المللی برای ورود به بازار طلا نیست.


()،

بر اساس این گزارش، وی افزود: آینده بازار سهام بستگی به سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دارد. اگر ترامپ بخواهد کاهش مالیات ها و کاهش قوانین را پیگیری کند، شاخص سهام به راحتی ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت. اگر ترامپ بخواهد سیاست های حمایتی و دستکاری نرخ ارز را دنبال کند، شاخص سهام با افت ۱۰ درصدی روبرو می شود.

این استاد اقتصاد در ادامه اظهار داشت: علی رغم نوسان و شکنندگی کوتاه مدت در بازارهای سهام، من به سرمایه گذاران بین المللی توصیه ای برای خرید طلا ندارم چرا که هیچ نشانه ای از افزایش تورم وجود ندارد.

وی تاکید کرد: با توجه به تقویت ارزش دلار، نرخ تورم با افزایش چندانی روبرو نشده است، بنابر این دلیلی برای ورود به بازار طلا در شرایط کنونی وجود ندارد.

سیگل گفت: من خرید سهام را به سرمایه گذاری در بازار طلا به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت ترجیخ می دهم. البته من بعید می دانم که نرخ بهره واقعی در اقتصاد آمریکا چندان زیاد افزایش یابد. افزایش چشمگیر شاخص سهام آمریکا در هفته های اخیر سرمایه گذاران زیادی را به بازارهای بین المللی جذب کرده است.

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس نیز اعلام کرد: اگر دولت آمریکا بر سیاست های خود در زمینه حمایت از تجارت و تغییر نرخ ارز ادامه دهد، این مساله خطر جنگ ارزی را به شدت افزایش خواهد داد.

گزارش سایت طلا حاکیست، دولت ترامپ بارها از تقویت ارزش دالار در برابر ارزهای معتبر بین المللی به خصوص یورو و یوان انتقاد کرده است. سیاست های تجاری و ارزی آمریکا می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه کذاری برای طلا شود.

به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت به شدت تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار و شاخص سهام قرار خواهد داشت.

منبع : بنکر

همچنین ببینید

حضور بی‌تجربه‌ها در بانک‌ها خطرآفرین است

به گزارش پول بانک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 1 =