خانه » خبر » سرپرست بانک توسعه تعاون: بخشودگی جرایم مشتریان در بهمن و اسفند

سرپرست بانک توسعه تعاون: بخشودگی جرایم مشتریان در بهمن و اسفند

به گزارش پول بانک


به گزارش پایگاه خبری ، مهدیان در خصوص اعطای تسهیلات جدید و بخشودگی به کسانی که از بانک وام گرفته‌اند افزود: ما امسال طی یک نوبت در شهریور که مصادف با هفته دولت، بانکداری و تعاون بود، جرائم تأخیری همه مشتریان اعم از اتحادیه، شرکت‌های تعاونی و سایر مشتریان را مورد بخشش قراردادیم که مورد اقبال قرار گرفت و آن‌ها توقع داشتند که دوباره تکرار شود.


وی گفت: بانک توسعه تعاون نیز برای تسهیل شرایط و کمک به این بخش از مشتریان تصمیم گرفت در دو ماه پایانی سال یعنی از ابتدای بهمن تا اسفند همه مشتریانی که به بانک مراجعه می‌کنند و قصد تسویه بدهی خود رادارند جرائم خود را مورد بخشش قرار بدهند.


سرپرست بانک توسعه تعاون بابیان اینکه مجموعه مطالبات غیر جاری بانک ۴۴۰ میلیارد تومان است افزود: بانک این آمادگی را دارد چنانچه این مشتری‌ها به تمام شعب ما در سراسر کشور مراجعه کنند، می‌توانند از صد درصد بخشش جریمه برخوردار شوند.


وی گفت: برای اینکه بروکراسی را کاهش بدهیم و زمان را مدیریت کنیم این اختیار به به‌طور کامل به تمام روسای شعب ما تفویض شده است تا راسا تصمیم بگیرند و عمل کنند.


مهدیان در خصوص اعطای وام نیز افزود: کار ما وام دادن به تعاون گران است و ما مکلف هستیم طبق اساسنامه ۷۰ درصد تسهیلات را به بخش تعاون، اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاون پرداخت کنیم.


وی بابیان اینکه این آمادگی همانند گذشته در بانک ما وجود دارد گفت: صد هزار تعاونی فعال در کشور داریم کهان شاء الله به تعاونی ما مراجعه کنند و بانک توسعه تعاون را بانک خودشان بدانند، منابع خود را در اختیار بانک قرار بدهند و متعاقباً نیز توقع تسهیلات داشته باشند که استفاده از تسهیلات توقع بجایی است.


وی بابیان اینکه تسهیلات ما با توجه به نوع پروژه و طرحی که ارائه می‌شود، سقف ندارد گفت: تسهیلات در سیستم بانکی به‌طورکلی و اساساً خیلی موکد به سقف نیست و این آمادگی وجود دارد که به تمام مشتریان خوش‌حسابی که چک برگشتی، قسط و بدهی معوق نداشته باشند مجدد تسهیلات اعطا کنیم.


وی ادامه داد: مشتریان خوش‌حساب در اولویت ما هستند.


سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: امیدواریم تا پایان سال ۵ هزار میلیارد تومان مجموعه تسهیلات پرداختی و امهالی ما باشد.


وی افزود: در سال ۹۴ مجموعه تسهیلات پرداختی امهالی ما ۴ هزار میلیارد تومان بوده است، امیدواریم این عدد امسال به ۵ هزار میلیارد تومان برسد.

منبع : نقدینه

همچنین ببینید

بازار سکه اشباع شد؟

به گزارش پول بانک در چهارمین روز هفته، سکه تمام‌بهار آزادی به ابتدای کانال یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =