خانه » خبر » سرپرست بانک توسعه تعاون: بخشودگی جرایم مشتریان در بهمن و اسفند

سرپرست بانک توسعه تعاون: بخشودگی جرایم مشتریان در بهمن و اسفند

به گزارش پول بانک


به گزارش پایگاه خبری ، مهدیان در خصوص اعطای تسهیلات جدید و بخشودگی به کسانی که از بانک وام گرفته‌اند افزود: ما امسال طی یک نوبت در شهریور که مصادف با هفته دولت، بانکداری و تعاون بود، جرائم تأخیری همه مشتریان اعم از اتحادیه، شرکت‌های تعاونی و سایر مشتریان را مورد بخشش قراردادیم که مورد اقبال قرار گرفت و آن‌ها توقع داشتند که دوباره تکرار شود.


وی گفت: بانک توسعه تعاون نیز برای تسهیل شرایط و کمک به این بخش از مشتریان تصمیم گرفت در دو ماه پایانی سال یعنی از ابتدای بهمن تا اسفند همه مشتریانی که به بانک مراجعه می‌کنند و قصد تسویه بدهی خود رادارند جرائم خود را مورد بخشش قرار بدهند.


سرپرست بانک توسعه تعاون بابیان اینکه مجموعه مطالبات غیر جاری بانک ۴۴۰ میلیارد تومان است افزود: بانک این آمادگی را دارد چنانچه این مشتری‌ها به تمام شعب ما در سراسر کشور مراجعه کنند، می‌توانند از صد درصد بخشش جریمه برخوردار شوند.


وی گفت: برای اینکه بروکراسی را کاهش بدهیم و زمان را مدیریت کنیم این اختیار به به‌طور کامل به تمام روسای شعب ما تفویض شده است تا راسا تصمیم بگیرند و عمل کنند.


مهدیان در خصوص اعطای وام نیز افزود: کار ما وام دادن به تعاون گران است و ما مکلف هستیم طبق اساسنامه ۷۰ درصد تسهیلات را به بخش تعاون، اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاون پرداخت کنیم.


وی بابیان اینکه این آمادگی همانند گذشته در بانک ما وجود دارد گفت: صد هزار تعاونی فعال در کشور داریم کهان شاء الله به تعاونی ما مراجعه کنند و بانک توسعه تعاون را بانک خودشان بدانند، منابع خود را در اختیار بانک قرار بدهند و متعاقباً نیز توقع تسهیلات داشته باشند که استفاده از تسهیلات توقع بجایی است.


وی بابیان اینکه تسهیلات ما با توجه به نوع پروژه و طرحی که ارائه می‌شود، سقف ندارد گفت: تسهیلات در سیستم بانکی به‌طورکلی و اساساً خیلی موکد به سقف نیست و این آمادگی وجود دارد که به تمام مشتریان خوش‌حسابی که چک برگشتی، قسط و بدهی معوق نداشته باشند مجدد تسهیلات اعطا کنیم.


وی ادامه داد: مشتریان خوش‌حساب در اولویت ما هستند.


سرپرست بانک توسعه تعاون گفت: امیدواریم تا پایان سال ۵ هزار میلیارد تومان مجموعه تسهیلات پرداختی و امهالی ما باشد.


وی افزود: در سال ۹۴ مجموعه تسهیلات پرداختی امهالی ما ۴ هزار میلیارد تومان بوده است، امیدواریم این عدد امسال به ۵ هزار میلیارد تومان برسد.

منبع : نقدینه

همچنین ببینید

ترامپ ایرانی های مقیم آمریکا را به فکر خروج دارایی ها از ایران انداخت

به گزارش پول بانک  پس از آنکه در سال گذشته میلادی تحریم های غرب علیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =