خانه » بانک » موسسه ثامن مجوز تاسیس گرفت

موسسه ثامن مجوز تاسیس گرفت

به گزارش پول و بانک

ابوترابی از موافقت با صدور مجوز برای برگزرای مجمع موسسان دو شرکت در شرف تاسیس خبر داد و گفت: موسسه اعتباری ثامن با سرمایه ۳۰۰ میلیارد تومانی و بیمه حکمت (وابسته به بانک حکمت صبا) با سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومانی مجوز تاسیس خود را از سازمان بورس دریافت کرده‌اند.


()،غلامرضا ابوترابی گفت: در کل بازار سرمایه کشور از ابتدای سال تا پایان مهر ماه، اگر چه در حوزه بدهی ارقام چشم‌گیری برای ناشران وجود ندارد، اما در حوزه سرمایه‌ای تاکنون مجوز افزایش سرمایه به ارزش ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان بورس اوراق بهادار اعطا شده است.

رئیس نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس با بیان اینکه در ۷ ماه امسال ۸۹ شرکت با هدف افزایش سرمایه مجوز برگزاری مجمع فوق العاده صادر شده است، عنوان کرد: حجم تامین مالی‌ صورت گرفته در کل بازار سرمایه ایران در بخش سرمایه‌ای از سال ۱۳۹۰ تا کنون به ترتیب شامل ۸۲ هزار و ۲۰۵ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۰ ؛ ۱۱۳ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۱؛ ۲۴۳ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۲ ؛ ۲۷۳ هزار و ۶۹۷ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۳ و مبلغ ۳۱۱ هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۴ بوده است. همچنین در سال ۱۳۹۵ نیز این رقم بطور دقیق تا پایان مهر ماه سال جاری به مبلغ ۹۸ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال بالغ شده است.

این مقام مسئول از صدور مجوز برای سه ابزار جدید در حوزه بازار بدهی طی ۷ ماهه سال جاری سخن گفت و افزود: این مجوزها شامل اوراق اجاره و مرابحه به ارزش ۲۰ هزار و ۹۹ میلیارد ریال بوده که فقط  برای شرکت‌های خصوصی ارایه شده است.
به گفته وی اوراق بدهی برای تامین مالی شرکت قطارهای مسافر بری جوپار، رایتل، هواپیمایی ماهان، بانک مسکن، فولاد مبارکه، لوتوس پارسیان ، مادر تخصصی بازرگانی ایران و لیزینگ امید منتشر و پذیره نویسی شده است.

ابوترابی از موافقت با صدور مجوز برای برگزرای مجمع موسسان دو شرکت در شرف تاسیس نیز خیر داد و گفت: موسسه اعتباری ثامن با سرمایه ۳۰۰ میلیارد تومانی و بیمه حکمت (وابسته به بانک حکمت صبا) با سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومانی مجوز تاسیس خود را از سازمان بورس دریافت کرده‌اند.

وی تاکید کرد: تا این لحظه نیز درخواستی برای ادغام موسسه اعتباری افضل توس در بانک دی به سازمان بورس اوراق بهادار ارایه نشده است.

منبع : بنکر

همچنین ببینید

سرنوشت کارت خرید کالا مشخص نیست

به گزارش پول بانک با گذشت هشت ماه از سال ۱۳۹۶ و با وجود تکلیف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هشت =