خانه » بورس » بلوک ۸۰ درصدی پتروشیمی دماوند آذر ماه عرضه می‌شود

بلوک ۸۰ درصدی پتروشیمی دماوند آذر ماه عرضه می‌شود

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

۸۰ درصد سهام پتروشیمی دماوند به ارزش پایه کل ۹ هزارمیلیارد ریال دوم آذرماه در فرابورس به مزایده گذاشته می شود

به گزارش ؛ این میزان سهام بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی به ارزش پایه کل ۹ هزارو ۱۹۵ میلیارد و ۴۹۶ میلیون و ۸۵۰هزار ریال به مزایده گذاشته می شود.

گفتنی است که بلوک ۸۰ درصدی پتروشیمی دماوند یکشنبه (۱۴ شهریورماه) درفرابورس عرضه شد و بازهم این بلوک بدون مشتری ماند و به فروش نرفت.

به گزارش نیپنا، تعداد ۱۰ هزار سهم پتروشیمی دماوند معادل ۸۰ درصد سهام این شرکت شهریورماه گذشته به ارزش ۱۳ هزار میلیارد ریال روانه میز مزایده شد که بازهم مانند عرضه های پیشین به فروش نرفت.

این میزان سهام به قیمت پایه هر سهم یک میلیارد و ۳۶۹ میلیون و ۴۹۱هزار و ۵۲۰ریال و ارزش کل پایه ۱۳ هزار و ۶۹۴ میلیارد و ۹۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال به مزایده گذاشته شد.

سازمان خصوصی سازی بلوک ۸۰ درصدی سهام پتروشیمی دماوند را به وکالت از شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی به صورت ۱۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۸ ساله روی میز مزایده گذاشت.

به گزارش نیپنا، پتروشیمی دماوند با توجه به موقعیت خاص خود و وابستگی ٢۴ مجتمع فاز دوم پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی پارس به آن باید در کوتاه ترین زمان به بهره برداری برسد.

ظرفیت نصب شده بخش بخار در نیروگاه پتروشیمی دماوند ۶۰۰ تن در ساعت است و همچنین ظرفیت نصب شده نیروگاه برق نیز ۳۰۰ مگاوات است و در مرحله نخست ٩٠ مگاوات برق تولید می شود.

نیروگاه برق و بخار شرکت پتروشیمی دماوند از دو بخش برق و بخار برای خدمات دهی به شرکت های فاز۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تشکیل شده است.

براین اساس واحد برق شامل ۱۲ واحد توربین گازی (هر یک به ظرفیت ۱۶۲مگاوات) است؛ در مجموع ظرفیت نصب شده نیروگاه ۱٩۴۴ مگاوات است، همچنین برآورد مصرف واحدهای فاز۲ معادل ۱۵۰۰ تا ۱۵۳۰ مگاوات در شرایط معمولی و ماکزیمم است.

منبع : ایران اکونومیست

همچنین ببینید

رشد ۵۱۳ واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش پول بانک در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۳۸۴ سهم اوراق بهادار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =