خانه » بورس » مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۴۳ درصدی دو شرکت بورسی صادر شد

مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۴۳ درصدی دو شرکت بورسی صادر شد

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ و ۴۳ درصدی دو شرکت بورسی صادر شد

دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸

کد مطلب: ۴۷۶۷۹

 

 

Share/Save/Bookmark

 

: قند قزوین که در سال جاری با رشد ۷۰ درصدی قیمت سهام روبرو شده ، مجوز افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی گرفت. فیبر ایران نیز چنین مجوزی را با ۴۳ درصدی دریافت کرد.

پایگاه خبری ، قند قزوین که از مرداد سال جاری پیگیر برنامه افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی بود و طی سال جاری با رشد ۷۰ درصدی قیمت سهام از ۳۰۶ به ۵۲۲ تومان دیروز رسید، مجوز سازمان بورس را دریافت کرد و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

به این ترتیب “قزوین” می تواند سرمایه بیش از ۱۶٫۵ میلیارد تومانی را از محل آورده نقدی سهامداران به بیش از ۳۳ میلیارد تومان  برساند.

این شرکت در گزارش ۶ ماهه، سود هر سهم سال مالی اسفند جاری ۹۵ را با یک درصد افزایش نسبت قبل (۱۴۲ ریال) مبلغ ۱۴۴ ریال در نظر گرفته اما ۱۸۴ ریال زیان شناسایی کرده است.

همچنین شرکت فیبر ایران نیز درحالی از ۱۲ بهمن سال گذشته تا ۲۲ فروردین سال جاری با رشد ۲۰۰ درصدی قیمت سهام از ۲۸۲ به ۸۵۰  تومان و سپس  به ۶۱۵ تومان و تا دیروز به ۷۲۶ تومان رسیده که سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه حدود ۴۳ درصدی این این شرکت کوچک را هم صادر کرد.

“چفیبر” نیز می تواند با برگزاری مجمع فوق العاده ، سرمایه ۷ میلیارد تومانی را از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی به ۱۰ میلیارد تومان برساند و صرف تأمین سرمایه در گردش، خرید تأسیسات و قطعات یدکی و جلوگیری از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت کند.

 

منبع : اخبار بانک

همچنین ببینید

رشد ۵۱۳ واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش پول بانک در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۳۸۴ سهم اوراق بهادار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − یک =