خانه » طلا و ارز » قیمت طلای جهانی تثبیت شد

قیمت طلای جهانی تثبیت شد

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

، قیمت هر اونس طلا در آغاز مبادلات امروز به سطح یک هزار و ۲۷۶ دلاری رسیده است. قیمت طلا در ماه اکتبر تاکنون با کاهش ۳ درصدی روبرو شده است.


 قیمت طلا پس از افزایش ۰.۶ درصدی در پایان مبادلات روز جمعه، امروز دوشنبه تثبیت شده است.


بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام نتایج نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا هستند و به نظر نمی رسد که فدرال رزرو آمریکا در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد و هر گونه تغییر نرخ بهره آمریکا به نشست دسامبر پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۸ نوامبر موکول خواهد شد.


قیمت طلا روز جمعه پس از اعلام تصمیم پلیس فدرال آمریکا برای از سرگیری تحقیقات درباره ایمیل های جنجالی هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری با افزایش چشمگیری روبرو شده است.


شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با ۰.۰۸ درصد افزایش به بیش از ۹۸.۴۲ واحد رسیده است. شاخص سهام در بازارهای آسیا نیز پس از انتشار خبر مربوط به تحولات انتخاباتی آمریکا و تحقیقات اف بی آی از ایمیل های کلینتون با افت ۰.۳ درصدی روبرو شده است.


نشست فدرال رزرو در حالی برگزار خواهد شد که تازه ترین آمارها نشان می دهد رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم امسال به بالاترین سطح در ۲ سال اخیر رسیده است.


نرخ تورم آلمان نیز طی ماه اکتبر بیشتر از انتظارات افزایش یافته است و به بالاترین حد در ۲ سال گذشته رسیده است. این خبر خوبی برای بانک مرکزی اروپا بوده است که قصد دارد با اجرای سیاست های انبساطی پولی نرخ تورم را در منطقه یورو افزایش دهد.


به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا، تحولات سیاسی مربوط به انتخابات ریاست جمهوری این کشور قرار خواهد داشت. انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو نیز عامل مهم دیگری است که بر قیمت طلا موثر خواهد بود. رویترز

منبع : سایت پولی مالی

همچنین ببینید

قیمت طلا تحت تاثیر سخنرانی مهم ترامپ

به گزارش پول بانک تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که قیمت جهانی طلا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 16 =