خانه » بورس » عبور حجم تامین مالی در بورس تهران از ۹ هزار میلیارد تومان

عبور حجم تامین مالی در بورس تهران از ۹ هزار میلیارد تومان

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

، کیوان شیخی ،رئیس اداره آمار و و اطلاعات بورس تهران گفت: از کل رقم ۹ هزار و ۵۶ میلیارد و ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، مبلغ ۶ هزار و ۹۸۹ میلیارد و ۵۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از طریق افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده سهامداران بوده است. در عین حال مبلغ دو هزار و ۶۶ میلیارد و ۴۶۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نیز از طریق افزایش سرمایه از محل اندوخته‌ها و سود انباشته و همچنین صرف سهام محقق شده است.


این مقام مسئول با اشاره به آمار ۴ سال گذشته افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی گفت: حجم تامین مالی از طریق افزایش سرمایه در بورس اوراق بهادار تهران در سال ۹۴ در حالی به ۱۸ هزار و ۹۳۱ میلیارد و ۱۴۵ میلیون تومان رسید که از این رقم مبلغ ۱۰ هزار و ۳۸۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از محل مطالبات و آورده نقدی و مبلغ ۸ هزار و ۵۴۸ میلیارد و ۹۸۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان از محل اندوخته‌ها و سود انباشته و یا صرف سهام تامین شده است.


وی افزود: حجم تامین مالی شرکت‌های بورسی در سال ۱۳۹۳ از ۲۰ هزار و ۷۶۳ میلیارد و ۴۷۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فراتر نرفت که این رقم از محل مطالبات و آورده نقدی به مبلغ ۱۰ هزار و ۵۲۲ میلیارد و ۸۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و از محل اندوخته و سود انباشته و یا صرف سهام به مبلغ ۱۰ هزار و ۲۴۰ میلیارد و ۶۶۱ میلیون ۳۰۰ هزار تومان تامین مالی شده است.


شیخی به آمار تامین مالی شرکت‌های بورسی از طریق افزایش سرمایه در سال ۱۳۹۲ نیز اشاره کرد و افزود: در این دوره اما حجم افزایش سرمایه‌های محقق شده به ۱۵ هزار و ۸۸۶ میلیارد و ۱۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید که از این رقم مبلغ ۷ هزار و ۳۲۷ میلیارد و ۶۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان از محل مطالبات و آورده نقدی و ۸ هزار و ۵۵۸ میلیارد و ۵۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از محل اندوخته‌ها و سود انباشته و همچنین صرف سهام تامین مالی شده است.


به گفته وی شرکت‌های بورسی در سال ۱۳۹۱ نیز در این بازار از طریق افزایش سرمایه توانسته بودند مبلغ ۵ هزار و ۷۵۱ میلیارد و ۷۰۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به دست آورند که از رقم مبلغ ۳ هزار و ۱۹۷ میلیارد و ۹۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران و مابقی از محل اندوخته‌ها و سود انباشته و یا صرف سهام محقق شده است.


شیخی افزود: در نهایت اینکه در سال ۱۳۹۰ مبلغ ۷ هزار و ۵۲۴ میلیارد و ۱۷۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان از طریق بورس تهران به منظور افزایش سرمایه تامین مالی شد که از این رقم مبلغ ۴ هزارو ۱۴۸ میلیارد و ۶۵۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از محل مطالبات و آورده نقدی و همچنین مبلغ ۳ هزار و ۳۷۵ میلیارد و ۵۲۷ میلیون ۲۰۰ هزار تومان از محل اندوخته ها و سود انباشته و صرف سهام تامین شده است.

منبع : سایت پولی و مالی

همچنین ببینید

سهام آسیا افت کرد

به گزارش پول بانک – روز چهارشنبه پس از این که قیمت‌های پایین‌تر نفت خام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =