خانه » طلا و ارز » طلا زیر فشار فدرال رزرو و انتخابات آمریکا

طلا زیر فشار فدرال رزرو و انتخابات آمریکا

به گزارش پول و بانک

در حالی که بعید به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در نشست اول و دوم نوامبر نرخ بهره را تغییر دهد، سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری این نشست و نتایج احتمالی آن هستند.


()، به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،  انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز قرار است ۸ نوامبر بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برگزار شود.

اقدام جدید پلیس فدرال آمریکا اف بی آی در از سرگیری تحقیقات درباره رسوایی ایمیل های کلینتون موجب شده است تا ترامپ در تازه ترین نظرسنجی ها با افزایش آرا و اقبال عمومی روبرو شود.

جیم وایکوف تحلیلگر ارشد اقتصادی در این باره تاکید کرد: اقدام اف بی آی می تواند تغییر دهنده بزرگ بازی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد. این مساله موجب نوسانات در بازارهای بین المللی خواهد شد و در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: نگرانی ها نسبت به وضعیت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی دیگر به ضرر ارزش دلار نیز خواهد بود و این مساله نیز در نهایت افزایش تقاضا و قیمت طلا را در پی خواهد داشت.

اکثر کارشناسان اقتصادی معتقدند که فدرال رزرو آمریکا در نشست نوامبر نرخ بهره را تغییر نخواهد داد و هر گونه تصمیم گیری درباره سیاست های پولی جدید در این کشور به پس از انتخابات ریاست جمهوری موکول خواهد شد.

تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در نشست نوامبر به ۹ درصد رسیده و این رقم برای نشست دسامبر به بیش از ۷۰ درصد افزایش یافته است.

به نوشته  سایت طلا، دیگر عامل مهم دیگری که طی روزهای آینده می تواند بر قیمت طلا موثر باشد، انتشار آمارهای بازار اشتغال و نرخ بیکاری در ماه اکتبر خواهد شد.
جفری نیکولس تحلیلگر برجسته موسسه روسلاند کاپیتال تاکید کرد: طلا به خوبی توانسته است در برابر افزایش ارزش دلار در روزهای گذشته مقاومت نشان دهد. رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و آسیایی به خصوص هند و چین نیز می تواند تاثیر مهمی بر افزایش قیمت طلا داشته باشد.

برخی تحلیلگران بازارهای بین المللی بر این باورند که اگر سطح مقاومتی ۱۳۱۰ دلاری برای هر اونس طلا شکسته شود می توان نسبت به ادامه روند صعودی قیمت این فلز زرد امیدوار بود.

البته سرمایه گذاران بین المللی طی روزهای آینده منتظر اعلام نتایج نشست های بانک مرکزی ژاپن و انگلیس نیز خواهند بود.

منبع : بنکر

همچنین ببینید

قیمت طلا تحت تاثیر سخنرانی مهم ترامپ

به گزارش پول بانک تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که قیمت جهانی طلا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نه =