خانه » خبر » سیاست های ارتباطی IMF اعلام شد

سیاست های ارتباطی IMF اعلام شد

به گزارش پول و بانک

به گزارش بانک و بیمه ( bima.ir )، کریستوف روزنبرگ امروز در گردهمایی تشریح سیاست‌های ارتباطی صندوق بین‌المللی پول در بانک مرکزی با بیان اینکه این صندوق در سال ۱۹۴۴ و همزمان با وقوع رکود بزرگ در پایان جنگ جهانی دوم تشکیل شد، گفت:‌ در آن زمان احساس شد که لازم است کشورها برای هماهنگ کردن سیستم های پولی خود با یکدیگر تعامل داشته باشند.

معاون بخش ارتباطات IMF با اشاره به اینکه این صندوق در ابتدا برای بازسازی اروپا و پس از آن برای کمک به کشورهای در حال توسعه ایجاد شد، بیان کرد:‌ IMF به عنوان محافظ ثبات مالی بین المللی عمل می کند و امروز ۴ وظیفه اصلی را پیش بینی کرده است.

وی افزود: ثبات مالی، پژوهش ها، آخرین وام دهنده و کمک فنی به کشورها از وظایف این نهاد است و IMF در حال حاضر ۳ تریلیون دلار ترازنامه دارد.

کریستوف روزنبرگ، آمریکا را با ۱۶.۵ درصد بزرگترین سهامدار IMF اعلام کرد و گفت:‌ سهم ایران در حال حاضر ۷ دهم درصد بوده و یک سهم هم در مدیریت اجرایی دارد. حدود یک تریلیون دلار از منابع صندوق نیز قابل استفاده بوده و می تواند یک خط اعتباری برای بانکهای مرکزی تلقی شود.

وی وام دهی و حمایت مالی از کشورهای نیازمند را از وظایف این صندوق برشمرد و افزود: کشورها می توانند در یک دوره دو تا سه ساله وام با نرخ سود ۲ درصد بگیرند.

معاون بخش ارتباطات IMF افزود: ایران قبلا در خط مقدم اصلاح یارانه های انرژی بود و فرآیند مصنوعی ارزان سازی قیمت ها را متوقف و بهای آن را به نرخ بازار رساند.


منبع : اکو ویژن

همچنین ببینید

برگزاری سیزدهمین مجمع استانی بانک قوامین در سال ۹۶

به گزارش پول بانک – مجمع استان گلستان امروز با حضور مدیر عامل بانک قوامین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =