خانه » بیمه » توانگری مالی ۱۴ شرکت بیمه ای اعلام شد

توانگری مالی ۱۴ شرکت بیمه ای اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

پایگاه خبری ، مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تا کنون سطح توانگری ۱۴ شرکت بیمه ای را اعلام کرده است.

 

تایید سومین سال متوالی سطح یک توانگری مالی شرکت سهامی بیمه “ما”
در اجرای ماده (۶) آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه(شماره ۶۹) و حسب بررسی و کنترل های انجام شذه بر اساس آخرین صورت های مالی ارائه شده و نتایج محاسبات، سطح یک توانگری مالی شرکت سهامی بیمه “ما” توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تایید شد.

این شاخصه نشان دهنده توان مالی و سرمایه های موجود و دارایی های جاری نسبت به انواع ریسک های بیمه گری و بازار و نقدینگی و …. می باشد و پارامتری است که مشتریان به کمک آن می توانند از وضعیت مالی و توانمندی و دارایی های یک شرکت بیمه گر مطلع شوندتا بر اساس اطمینان و اعتماد حاصله بتوانند ریسک و خطرات کسب و کار خود را به او واگذار نمایند.

 

بیمه دی یک پله صعود کرد

سطح توانگری مالی شرکت بیمه دی در پی پیاده سازی برنامه ترمیم مالی این شرکت در سال ۹۴ به سطح دو ارتقاء یافت.
بیمه دی در سال گذشته در حالی در سطح چهارم توانگری مالی قرار گرفت که پس از اجرای برنامه ترمیم مالی شرکت مبنی بر کاهش سهم نگهداری ، افزایش سرمایه و کاهش صدور توانست جایگاه خود را ارتقاء بخشد .

بر اساس نامه شماره ۵۰۶۸۱/۴۰۲/۹۴ مورخ ۶/۱۰/۹۴ بیمه مرکزی حسب بررسی و کنترل انجام شده و پس از اعمال اثرات تجزیه سنی مطالبات در محاسبات، نسبت توانگری مالی بیمه دی برای دوره شش ماهه اول سال ۹۴ به سطح ۳ ارتقاء پیدا نمود.

بیمه کارآفرین
بیمه کارآفرین برای چندمین سال پیاپی توانسته توانگری مالی خود را در سطح یک حفظ کند.

 

بیمه معلم
بیمه معلم با نسبت توانگری ۷۶ در سطح دو توانگری قرار گرفته است . در سال گذشته نسبت توانگری شرکت ۷۸ بوده است .

بیمه حافظ
 در بررسی های جدید نسبت توانگری مالی  بیمه حافظ  کمتر از ۵۰ بوده و بر اساس آخرین برآوردها به سطح ۴ رسیده است .

بیمه سرمد
رتبه توانگری مالی شرکت بیمه سرمد در سطح یک توسط بیمه مرکزی مورد تایید قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، در متن این نامه آمده است: «در اجرای ماده ۶ آیین نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه، (شماره ۶۹) به استحضار می‌رساند حسب بررسی و کنترل انجام شده، بر اساس آخرین صورت های مالی نسبت توانگری مالی آن شرکت ۳۶۶ درصد – سطح یک، مورد تایید بیمه مرکزی ج.ا.ا می‌باشد».
یادآور می‌شود بیمه سرمد در سالهای ۱۳۹۲و ۱۳۹۳ نیز به ‌ترتیب موفق به کسب رتبه توانگری مالی در سطح یک با نسبت‌های ۴۶۶ و ۴۶۴ درصد شده بود و این برای سومین بار است که این رتبه را از بیمه مرکزی ج.ا.ا دریافت می‌نماید.

تایید سطح یک توانگری مالی شرکت بیمه کوثر ازسوی بیمه مرکزی

در تاییدیه بیمه مرکزی آمده است که در اجرای ماده”۶” آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسات بیمه (شماره۶۹) و باتوجه‌به بررسی و کنترل انجام شده، پس از اعمال تعدیلات طبق محاسبات پیوست، نسبت توانگری مالی آن شرکت (۱۰۴درصد-سطح‌یک)، برای سال۱۳۹۵ مورد تایید بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

بیمه آرمان بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

سطح یک توانگری مالی بیمه ‌آرمان برای سومین سال متوالی از سوی بیمه مرکزی و براساس صورت‌های مالی سال ۱۳۹۴ تایید شد.
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران رسماً توانگری مالی بیمه‌ آرمان را «سطح یک» اعلام و تایید کرد. سطح یک توانگری مالی به این معناست که شرکت بیمه توانایی ایفای تعهدات را در مقابل بیمه‌گذاران و صاحبان حقوق آنها دارد.
براساس آئین‌نامه شماره ۶۹ شورای عالی بیمه، توانگری مالی شرکت های بیمه در پنج سطح ارزیابی می‌شود و طبق آن، بیمه‌گذاران می توانند به عنوان شاخص اصلی توانمندی انجام تعهدات، با اطمینان و اعتماد بیشتر نسبت به انتخاب بیمه‌گر خود اقدام کنند.

بیمه امید
با اعلام جعفری مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورخ ۹۵/۰۷/۰۶ و براساس آئین نامه شماره ۶۹ و بررسی صورت های مالی سال ۹۴، شرکت بیمه امید موفق به کسب سطح یک توانگری مالی و با نسبت ۱۳۵ درصد گردید، ضمنا سطح توانگری مالی این شرکت در سال ۹۳، ۱۰۸ درصد بوده است.

بیمه میهن
شرکت بیمه میهن که در سال گذشته نسبت توانگری مالی اش ۴۳ بود سطح توانگری اش چهار گزارش شد در سال جدید سطح توانگری اش به ۵۸ رسیده و در سطح ۳ قرار گرفته است .

بیمه تعاون
بنابر اعلام مقام ناظر بیمه تعاون در سال ٩۴ با نسبت توانگری مالی ١٧٩ توانسته در سطح یک توانگری قرار گیرد.

بیمه رازی بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت

شرکت بیمه رازی برای سومین سال متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت. طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال۱۳۹۴ که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، شرکت بیمه رازی موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه شده است.

بیمه سینا در سطح دو توانگری مالی قرار گرفت

شرکت بیمه سینا بر اساس اعلام بیمه مرکزی در سطح دو توانگری مالی قرار گرفت.

 طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال۱۳۹۴ که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است، شرکت بیمه سینادر  سطح دو توانگری مالی مؤسسات بیمه شده قرار گرفته است.

بیمه پاسارگاد بار دیگر در بالاترین سطح توانگری مالی قرار گرفت 

شرکت بیمه پاسارگاد برای چهارمین سال متوالی در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت.  طبق ارزیابی صورت های مالی مصوب سال۱۳۹۴ توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شرکت بیمه پاسارگاد موفق به کسب سطح یک توانگری مالی مؤسسات بیمه با نسبت توانگری ۱۱۸ درصد شده است.

منبع : اخبار بانک

همچنین ببینید

تایید اصالت بیمه‌گران از طریق اعمال کد یکتا

به گزارش پول بانک  با توجه به افزایش چشمگیر جاعلان در صدور بیمه‌نامه‌های جعلی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =