خانه » بیمه » بیمه تکمیلی فرهنگیان تمدید شد

بیمه تکمیلی فرهنگیان تمدید شد

به گزارش پول و بانک

معاون اداره کل تعاون و پشتیبانی آموزش‌وپرورش گفت: بیمه تکمیلی فرهنگیان از اول مهر با شرکت آتیه‌سازان حافظ به روش صندوقی تمدید شده است.


()،اکبر حاجیلو  با اشاره به اینکه حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرهنگی و خانواده آنها تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند، اظهار کرد:‌ قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان در سال تحصیلی جدید از اول مهر تمدید شده است و حق بیمه به ازای هر نفر ۳۷ هزار تومان است که ۵۰ درصد از حقوق فرهنگیان کسر خواهد شد و ۵۰ درصد را آموزش‌وپرورش واریز می‌کند.

 وی در رابطه با تعهدات بیمه تکمیلی فرهنگیان گفت: تعهدات در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و  تعدادی از بیماری‌های صعب‌العلاج و پرهزینه به مجموع تعهدات اضافه شده است که سقف ندارد.

 معاون اداره کل تعاون و پشتیبانی آموزش‌وپرورش بیان کرد:‌ بیماری‌های خاص بدون فرانشیز در نظر گرفته شده است و هزینه داروها نیز به طور کامل پرداخت می‌شود که امسال در تعهدات بیمه تکمیلی این مسئله را پررنگ‌تر دیده‌ایم.

به نوشته تسنیم،حاجیلو در پاسخ به این پرسش که فرهنگیان از عدم واریز هزینه‌‌ها در مراکزی که طرف قرارداد نیستند، خبر می‌دهند، گفت:‌ در درمانگاه‌های طرف قرارداد، درمان فرهنگیان رایگان است، در مراکزی که طرف قرارداد نیست، فرهنگیان با ارائه فاکتور طی مدت ۲۵ روز هزینه خود را دریافت خواهند کرد.

 وی ادامه داد: بر اساس مدارک موجود به طور متوسط روزانه بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خسارت به حساب بیمه شدگان واریز می‌شود و حدود ۲۰۰ نفر از بیمه شدگان ما خسارتی بالای ۵۰ میلیون تومان داشتند همچنین در مجموع هزینه‌های واریزی به حساب بیمه‌شدگان ۵۸ درصد هزینه‌ سرپایی و ۴۲ درصد هزینه بستری بود.

 حاجیلو عنوان کرد:‌ هر یک از فرهنگیان که تمایل ندارند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند ۱٫۵ ماه فرصت دارند تا انصراف دهند.

 

منبع : بنکر

همچنین ببینید

تصویب آیین‌نامه ضوابط مربوط به بیمه مشترک

به گزارش پول بانک شورای‌عالی بیمه در اجرای ماده ۱۷ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =