خانه » خبر » بهبود کسب‌وکار در ایران با قضا و قدر!

بهبود کسب‌وکار در ایران با قضا و قدر!

به گزارش پول و بانک

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: بهبود رتبه کسب و کار ایران در سطح بین المللی حاصل قضا و قدر و تغییر شاخصهای بانک جهانی بوده و اتفاق خاصی در فضای اقتصاد کشور رخ نداده است.

مجید رضا حریری در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران خبرگزاری تسنیم ((پویا))با اشاره به خبر اعلام شده در خصوص بهبود  رتبه کسب  و کار ایران گفت: اخیرا از سوی رسانه‌های نزدیک به دولت بهبود رتبه ایران از ۱۵۰ به ۱۲۰ اعلام شد، در این خصوص باید بگویم در فضای واقعی اقتصاد تغییر ایجاد نشده است.

وی افزود، این رسانه‌ها مدعی‌اند، در دولت سابق رتبه ایران بالای ۱۵۰بوده و در دولت فعلی رتبه به کشور به ۱۲۰ بهبود یافته که چنین موضوعی صحیح نیست.

حریری ادامه داد، در اواخر دولت دهم  رتبه کشور به ۱۳۱ بهبود یافت نه عدد ۱۵۱ که از سوی رسانه ها مطرح می‌شود، اما این موضوع به این معنی نیست که دولت دهم یا دولت فعلی در زمینه بهبود فضای کسب و کار عملکرد مثبتی داشته‌اند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین تاکید کرد، رتبه کسب و کار کشور از طرف بانک جهانی اعلام می شود، این سازمان در سالهای گذشته در بارم بندی و شاخصهای سنجش وضعیت کسب و کار در کشورها تغییراتی لحاظ کرده و به این ترتیب بدون اینکه جهش یا عملکرد مثبتی در فضای اقتصاد رخ داده باشد،  رتبه کسب و کار کشور بهبود یافته است.

حریری معتقد است، این بهبود رتبه، ناشی از قضا و قدر بوده و از عملکرد دولتهای دهم و یازدهم نشات نگرفته است.

 بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ بانک جهانی رتبه ایران در سهولت کسب و کار ۱۲۰ اعلام شده که این رتبه نسبت به گزارش سال قبل ۲ پله تنزل داشته است. ایران در گزارش سال قبل از نظر سهولت کسب و کار رتبه ۱۱۸ را کسب کرده بود.

منبع : بانکداری ایرانی

همچنین ببینید

خسارت مدارس تحت پوشش سرپل ذهاب پرداخت شد

به گزارش پول بانک با حضور و نظارت مستقیم معاونت فنی بیمه معلم، چک خسارت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + بیست =