خانه » خبر » ادامه رشد طلا در نوامبر

ادامه رشد طلا در نوامبر

به گزارش پول و بانک

 

تحلیل‌های افزایشی

کالین چیزینسکی، تحلیلگر ارشد بازار در موسسه «سی‌ام‌سی‌مارکتس» کانادا از افزایشی‌های بازار کوتاه‌مدت است. او می‌گوید: «به‌نظر من، دلار ایالات‌متحده بیش از اندازه رشد کرده است، اما نشست نوامبر می‌تواند سرعت بخش تعدیل روند باشد. اگر فدرال‌رزرو در این نشست نرخ بهره را افزایش دهد، مدتی کاری به نرخ‌ها نخواهد داشت و اگر ندهد، پس از افزایش نرخ‌ها در ماه دسامبر، مدتی دست به انقباض پولی نخواهد زد. به‌نظر من در سال آینده، حداکثر دوبار افزایش نرخ‌های بهره را شاهد خواهیم بود و این باعث تعدیل روند دلار خواهد شد. ضمنا طلا هم با وجود رشد دلار به احیای خود ادامه داده است.»

فیل فلین، تحلیلگر ارشد بازار در موسسه «پرایس فیوچرز‌گروپ» هم انتظار رشد قیمت‌ها را دارد: «رشد هفته گذشته اونس طلا به‌رغم تقویت شاخص دلار باید ما را تحت‌تاثیر توانایی طلا قرار دهد.» او می‌افزاید: «تقاضای فیزیکی به‌خصوص از هند به‌نظر در حال حمایت از قیمت‌هاست. همین‌طور رشد تورم آمریکا به نفع طلا خواهد بود. نوسان قیمت‌ها در بازار اوراق قرضه و افت تاریخی نرخ‌های بهره هم حامی طلاست. همه اینها با هم باید به رشد طلا در اولین هفته نوامبر منجر شود.»شان لوسک، مدیر صندوق تجاری موسسه «والش تریدینگ» هم انتظار سرایت رشد هفته گذشته را به هفته جدید دارد. او می‌گوید: «به نظر من فعلا کسی نمی‌خواهد کاهشی باشد. چالش‌های اقتصادی و انتخابات آمریکا پیش‌رو است. طلا احتمالا رشد محدودی خواهد داشت، اما موانع اقتصادی و شرایط ژئوپلیتیک طوری هستند که باعث حرکت طلا به‌سوی قیمت‌های بالاتر می‌شوند.»هنری تو، تحلیلگر «سی‌بی‌کپیتال پارتنرز» هم افزایشی است: «من به چند دلیل ادامه احیای قیمت طلا را پیش‌بینی می‌کنم. افزایش خریدها در چین و هند پس از افت تقاضای آنها در سه فصل اول سال ۲۰۱۶، احتمال افزایش کسری بودجه آمریکا پس از انتخابات و افزایش تورم مهم‌ترین این دلایل هستند.

 

تحلیل‌های کاهشی

اما رالف پرستون، مدیر موسسه «هریتیج وست فایننشال» از کارشناسانی است که انتظار عقب‌نشینی قیمت‌ها را دارد: «قیمت‌ها فاصله قابل‌توجهی از کف ماه اکتبر نگرفته‌اند و این به معنای ادامه ضعف طلاست. در ماه نوامبر باید انتظار حرکت اونس به سوی بازه ۱۱۷۵-۱۲۱۵ دلار یا حتی پایین‌تر را داشت.» گرگ هارمون، بنیان‌گذار موسسه «دراگونفلای کپیتال» می‌افزاید: «تا وقتی که اونس از مرز ۱۳۱۰ دلار عبور نکند، بازار رو به کاهش خواهد داشت.»افشین نبوی، رئیس بخش بازرگانی موسسه «ام‌کااس سوئیس» جهت‌گیری بازار را در هفته جدید کاری نامشخص می‌داند. او انتظار نوسان قیمت‌ها در بازه ۱۲۶۰ تا ۱۲۷۵ دلار را دارد؛ چراکه در عمده روزهای هفته، بازار در انتظار گزارش اشتغالزایی اقتصاد آمریکا در ماه اکتبر خواهد بود که جمعه منتشر خواهد شد. این گزارش اثر مهمی بر تصمیم‌گیری درباره سیاست پولی آمریکا خواهد داشت.

منبع : دنیا اقتصاد

همچنین ببینید

خسارت مدارس تحت پوشش سرپل ذهاب پرداخت شد

به گزارش پول بانک با حضور و نظارت مستقیم معاونت فنی بیمه معلم، چک خسارت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =