خانه » بورس » بالاترین حجم معاملات بورس در خدمت سه بخش خودرویی, شرکت های سرمایه گذاری و بانک ها

بالاترین حجم معاملات بورس در خدمت سه بخش خودرویی, شرکت های سرمایه گذاری و بانک ها

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه : سه صنعت “خودرو و ساخت قطعات”، “سرمایه گذاریها” و “بانکها و موسسات اعتباری” به ترتیب ۳۸، ۱۲ و ۱۰ درصد و در مجموع ۶۰ درصد از حجم معاملات هفته گذشته تالار شیشه ای را به خود اختصاص دادند.

() ,مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران اعلام کرد بر اساس گزارش هفتگی بازارها که به بررسی عملکرد بورس تهران، فرابورس ایران، ۱۷ بورس معتبر خارجی، قیمت ارز و سکه، قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت پرداخته، در هفته گذشته، شاخص کل و شاخص قیمت (ارزش وزنی) بورس اوراق بهادار تهران ۰٫۲ درصد و شاخص کل و شاخص قیمت (هم وزن) ۲ درصد افزایش داشته است.
شاخص فرابورس ایران نیز  ۰٫۲ درصد، قیمت سکه بهار آزادی  ۰٫۱ درصد افزایش و قیمت دلار مبادله ای بدون تغییر و قیمت یورو مبادله ای ۰٫۶ درصد کاهش داشته است.
همچنین در هفته گذشته، صنعت “انتشار، چاپ و تکثیر” با بازدهی ۱۶٫۳ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت “ابزارپزشکی، اپتیکی و اندازه‌گیری” با افت ۱۰٫۳ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد. در میان شرکت ها هم “نیرو ترانس” با مثبت ۲۷٫۶ درصد و “باما‌” با منفی ۱۲٫۷درصد به ترتیب بیشترین و کمترین بازدهی را داشتهاند.
حجم معاملات هم در هفته گذشته نسبت به هفته قبل خود ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد و  سه صنعت “خودرو و ساخت قطعات”، “سرمایه گذاریها” و “بانکها و موسسات اعتباری” به ترتیب ۳۸، ۱۲ و ۱۰ درصد و در مجموع ۶۰ درصد از حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص دادند.
بر اساس این گزارش؛ ارزش خالص دارایی(NAV) تمامی صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران نیز در هفته ای که گذشت افزایش پیدا کرد و در این میان صندوق پاداش سهامداری توسعه با ۲٫۲ درصد افزایش، بیشترین رشد را تجربه و در میان این نهادهای مالی از نظر تغییرات قیمت، صندوق تجارت شاخص کاردان با رشد ۱٫۱ درصدی بیشترین افزایش قیمت را از آن خود کرده است.
بر اساس گزارش یاد شده و در میان شاخص بورس های معتبر جهانی نیز از ابتدای سال تاکنون، شاخص بورس عربستان صعودی (TASI) با رشد ۵٫۲ درصدی، بیشترین بازدهی و شاخص بورس تهران (TEDPIX) با افت ۲٫۳ درصدی، کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.
همچنین در ۳۰ روز منتهی به هشتم اردیبهشت امسال و در بازارهای جهانی، قیمت فلزات اساسی با نوسان همراه بوده و در این میان نقره با ۱۳٫۸ درصد رشد، بیشترین افزایش قیمت و سرب با ۱٫۶ درصد کاهش، بیشترین افت قیمت را داشته است
افزون بر این؛ قیمت انواع نفت هم در هفته گذشته با افزایش قیمت همراه بوده و قیمت نفت وست تگزاس، برنت و اپک به ترتیب ۱۵٫۱، ۱۷٫۲ و ۱۶٫۶ درصد افزایش پیدا کرده است.


منبع

همچنین ببینید

آلمانها و سوییسی‌ها خریدار اسناد خزانه اسلامی در ایران

به گزارش پول بانک جانشین رئیس سازمان بورس در امور بین الملل گفت: مشکل سپرده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =