خانه » خبر » کلیه تحریمها علیه بانک توسعه تعاون برطرف شد

کلیه تحریمها علیه بانک توسعه تعاون برطرف شد

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

بعیدی نژاد با حضور در همایش فصلی مدیران ستادی و روسای ادارات شعب بانک توسعه تعاون با بیان این مطلب افزود: تحریم برعلیه سیستم بانکی یک کشور برای اولین بار برای ایران اجرایی شد و از جمله تجربیات تلخ مذاکرات هسته ای، انجام مذاکره با افرادی بود که خود حلقه های تحریم را طراحی کرده بودند و با ایجاد شبکه های در هم تنیده تحریم در حوزه های بانکی و نفتی توانستند حلقه های آن را بر علیه ایران تنگ تر و تنگ تر نمایند.

بعیدی نژادرئیس تیم کارشناسی مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران  گفت: در حال حاضرکلیه  تحریمها علیه بانک توسعه تعاون رفع شده است و این بانک میتواند با نگاهی رو به جلو جایگاه خود را هم در ایران و هم در سطح جهانی ارتقاء دهد و با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی به یک بانک بزرگ و با اعتبار جهانی تبدیل گردد.

به گزارش گروه بانک و بیمه ، بعیدی نژاد با حضور در همایش فصلی مدیران ستادی و روسای ادارات شعب بانک توسعه تعاون با بیان این مطلب افزود: تحریم برعلیه سیستم بانکی یک کشور برای اولین بار برای ایران اجرایی شد و  از جمله تجربیات تلخ مذاکرات هسته ای، انجام مذاکره با افرادی بود که خود حلقه های تحریم را طراحی کرده بودند و با ایجاد شبکه های در هم تنیده تحریم در حوزه های بانکی و نفتی توانستند حلقه های آن را بر علیه ایران تنگ تر و تنگ تر نمایند.

رئیس تیم کارشناسی مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی با بیان اینکه تا قبل از تحریم تصویر دقیقی از چگونگی تأثیر این تحریم ها بر سیستم بانکی و اقتصادی کشور وجود نداشت افزود: با توجه به عدم شناخت درست ، ساعتها کار کارشناسی باحضور کارشناسان بانک مرکزی برای شناخت قوانین بین المللی و حقوقی آمریکا برای  تدوین  سند برجام صورت گرفت.

وی با بیان اینکه امروزه بحث پولشویی و مبارزه با تروریسم دو مسئله مهم در سیستم بانکی جهان به شمار می آیدافزود : امروزه توجه به این دو مقوله کمک خواهد کرد تا در عرصه رقابتهای بانکی و مسائل بین المللی از صحنه رقابت حذف نشویم.

وی افزود: امروزه شفافیت بانکی یک مسئله مهم است  و بانکها باید جایگاه خود را بین مردم ارزیابی نمایند و با همگام سازی خود با استانداردهای بین المللی در تراز بانکهای جهانی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه طراحی و اجرای این تحریم همه جانبه برای آمریکا نیز هزینه های زیادی دربرداشت افزود: از جمله درگیری های موجود،جلوگیری از انجام مذاکرات و ادامه تحریم ها برای یک سال دیگر بود تا بتواند ایران را از پا در آورد که با لطف الهی و ایستادگی و پایداری ملت ایران بر بی نتیجه بودن سیاست تحریم و تغییر سیاست رای صادرگردید.


منبع

همچنین ببینید

چهار اصلاح‌بانکی در پسابرجام

به گزارش پول بانک   چهار اقدام برای اصلاح بانکی در راستای ارتقای شفافیت بانکی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + نه =