خانه » بانک » چرایی بسته بودن حساب بانکی پالایشگاه‌ها

چرایی بسته بودن حساب بانکی پالایشگاه‌ها

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

یک مدیر مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی بسته شدن حساب های پالایشگاهها را مورد عادی در طی چند سال اخیر دانست و گفت: آخرین باری که سازمان امور مالیاتی اقدام به مسدود کردن حساب ها کرد مربوط به دو ماه پیش بود.


()،سازمان امور مالیاتی در زمینه دریافت مالیات بر ارزش افزوده و مالیات های وضع شده بر روی فعالیتهای پالایشی، در چند سال اخیر اختلاف حسابهای بسیاری با ۹ پالایشگاه نفت کشور و همچنین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران پیدا کرده است.

به موجب این اختلاف حساب ها، سازمان امور مالیاتی بارها اقدام به بستن حساب های بانکی پالایشگاههای کشور کرده و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران نیز با مسدودی حساب از سوی این نهاد مالی مواجه شده است.

پیگیری های خبرنگار تسنیم از چرایی به وجود آمدن این مسئله نشان می دهد که حساب بانکی پالایشگاه‌های ایران معمولاً ۴ ماه از سال بسته است و یک مدیر مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران که نخواست نامش فاش شود، بروز این مسئله را مورد عادی در طی چند سال اخیر دانست و گفت: آخرین باری که سازمان امور مالیاتی اقدام به مسدود کردن حساب ها کرد مربوط به دو ماه پیش بود.

به گفته وی، این مسئله به روالی عادی در کار شرکت های پالایشی تبدیل شده به طوریکه هر چند وقت یکبار سازمان امور مالیاتی حساب ها را مسدود می کند و دوباره با رایزنی ها، حساب ها باز و فعال می شوند.


منبع

همچنین ببینید

سنجش اعتبار و کنترل دقیق اهلیت صادرکننده چک با صیاد امکان پذیر است

به گزارش پول بانک معاون فناوری های نوین بانک مرکزی: سنجش اعتبار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =