خانه » خبر » پیگیری تعرفه واردات فولاد توسط وزیر صنعت/ ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخل

پیگیری تعرفه واردات فولاد توسط وزیر صنعت/ ممنوعیت واردات کالاهای مشابه داخل

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

رییس هیات عامل ایمیدرو ضمن انتقاد از نحوه تعرفه واردات فولاد، گفت: باید نحوه ورود کالا مورد تعامل قرار گیرد که وزیر صنعت هم پیگیر این ماجراست.

مهدی کرباسیان رییس هیات عامل ایمیدرو در گفتگو با ، درباره افزایش قیمت فولاد و مشکلاتی که برای صنایع وابسته ایجاد شده اظهار داشت: حمایت از تولید ملی یک اصل است که باید در بخش های مختلف صنایع از جمله فولاد مبارکه ،خودرو سازی ،لوله پروفیل و سایر صنایع مودرد توجه قرار گیرد.

کرباسیان اظهار داشت:  قیمت جهانی فولاد سال قبل کاهش چشمگیری داشته اما امسال روند صعودی به خود گرفته است اما باز هم نسبت به سال ۹۳ ، قیمت پایین تر است و درحال حاضر شرکت‌های فولاد سازی در حال بیرون آمدن از زیان دهی هستند .

وی افزود: فولاد مبارکه در واحد مس باید تولیدات جدیدی را به چرخه تولیدی خود اضافه کند تا نیاز داخلی برطرف شود و این امر در دستور کار این شرکت قرار دارد که با توجه به زمان بندی ایجاد شده باید این کار را انجام دهند و ما پیگیر این مسئله هستیم.

 رییس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به اینکه برخی از محصولات در داخل تولید نمی شود گفت: نباید کالاهایی تولید مشابه وارد کشور شود چراکه این امر به تولیدات داخلی همانند صنعت فولاد ضربه وارد می کند.

وی  از برگزاری دو جلسه در هفته جاری در وزارت صنعت خبر داد و گفت:  امیدواریم بین فولاد سازان و مشتریان آنها تعامل ایجاد شود و در این راستا از تولیدات داخلی هم حمایت به عمل آید.

کرباسیان در پایان ضمن انتقاد از نحوه تعرفه واردات فولاد، اظهار داشت: باید نحوه ورود کالا مورد تعامل قرار گیرد که وزیر صنعت هم  پیگیر این ماجراست.

/


منبع

همچنین ببینید

چهار اصلاح‌بانکی در پسابرجام

به گزارش پول بانک   چهار اقدام برای اصلاح بانکی در راستای ارتقای شفافیت بانکی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 6 =